Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
1. przejmie prosimy o przesłanie oferty nie później niż do dnia 7 maja 2018 r. do godzinie 10:00. O terminie złożenia oferty decyduje data wpłynięcia do Zamawiającego.
2. Oferty, które wpłyną po ww. terminie nie będą rozpatrywane.
3. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie /złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazanie w niniejszym zapytaniu.
4. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych.
5. Wszystkie wymagane dokumenty muszą być złożone w oryginale lub kopii (załączniki do oferty). Każda strona dokumentu złożonego w formie kopii musi być opatrzona klauzulą: „ZA ZGODNOŚĆ
Z ORYGINAŁEM” oraz datą i podpisana przez Oferenta.
6. Ofertę można wysłać tradycyjną pocztą, kurierem lub złożyć osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem:
„Zapytanie ofertowe nr 3/M/WM/2018 – Poradnictwo prawne, obywatelskie, psychospołeczne” na adres: Biuro projektu „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ” ul. Chmielna 6 lok. 6, 00-020 Warszawa .
Osobą upoważnioną ze strony Zamawiającego do kontaktów z oferentami jest Aleksandra Szymańska tel. 22 826 11 68.
7. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Aleksandra Szymańska
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
22 826 11 68
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w ramach procedury zapytania ofertowego zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa psychospołecznego, prawnego, obywatelskiego w ramach projektu pt.: „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, IX Oś Priorytetowa – Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 – Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi inne
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
mazowieckie
Powiat:
Miejscowość:
województwo mazowieckie, w szczególności subregion radomski
Cel zamówienia
W ramach procedury zapytania ofertowego Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie indywidualnego poradnictwa psychospołecznego, prawnego, obywatelskiego w ramach projektu pt.: „LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, IX Oś Priorytetowa – Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 – Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
Przedmiot zamówienia
Zgodnie ze wspólnym słownikiem zamówień (CPV) przedmiotem zamówienia jest 85312320-8 Usługi doradztwa, 79111000-5 Usługi w zakresie doradztwa prawnego oraz 85121270-6 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne - polegająca na:
1. Przeprowadzeniu indywidualnego poradnictwa w zakresie prawnym, obywatelskim lub psychospołecznym dla maksymalnie 150 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz osób dla których zgodnie z Ustawą z 20.04.2004 r o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy, został określony III profil pomocy. Uczestnicy projektu to osoby zamieszkujące województwo mazowieckie, w szczególności subregion radomski, w szczególności gminy poniżej progu defaworyzacji, w tym osoby niepełnosprawne o znacznym lub umiarkowanym stopniu, z niepełnosprawnością sprzężoną, intelektualną oraz osoby
z zaburzeniami psychicznymi. Rodzaj poradnictwa udzielonego uczestnikowi zostanie określony w oparciu o jego indywidualne potrzeby. Przewidywany czas na przeprowadzenie indywidulanego poradnictwa dla każdego Uczestnika Projektu to maksymalnie 4 godziny zegarowe. Usługa będzie realizowana na terenie województwa mazowieckiego w zależności od miejsca zamieszkania zrekrutowanego Uczestnika Projektu w ramach procesu ciągłej rekrutacji.
a. Poradnictwo prawne – zakres tematyczny wsparcia obejmuje informacje i porady w zakresie rozwiązywania problemów związanych z prawem. Ponadto w porady zakresie uregulowań prawnych i dostępnych możliwości wsparcia dotyczących osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych.
b. Poradnictwo obywatelskie – zakres tematyczny wsparcia obejmuje m.in. informacje o prawach i obowiązkach obywatela; porady dotyczące spraw mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych i ubezpieczenia społecznego oraz zatrudnienia i bezrobocia, spraw imigracji i repatriacji, relacji z administracją publiczną, finansowych, niepełnosprawności, pozbawienia wolności, spraw spadkowych, konsumenckich i własnościowych.
c. Poradnictwo psychospołeczne - zakres tematyczny wsparcia obejmuje informacje z zakresu umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych w miejscu pracy, budowanie relacji podwładny– przełożony, zarządzanie czasem, organizacji własnej pracy i skuteczności w dążeniu do celu oraz godzenie życia zawodowego i rodzinnego, w tym zagadnienia dotyczące dzielenia obowiązków, prowadzenia dialogu w rodzinie.
2. O zapotrzebowaniu osobowym na dany zakres poradnictwa, o którym mowa w pkt. 1 Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi.
3. O miejscu realizacji usługi dla każdego Uczestnika Projektu Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi.
4. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 31 lipca 2018 r.
Wykonawca zobowiązany jest do:
a. przeprowadzenie poradnictwa prawnego, obywatelskiego lub psychospołecznego dla 150 uczestników projektu prowadzącego do:
- „promowania równości” tj. przyczynienia się do zwiększenia trwałego udziału kobiet i mężczyzn
w zatrudnieniu i rozwoju ich kariery,
- ograniczenia segregacji na rynku pracy, zwalczania stereotypów,
- motywowania uczestników projektu do podjęcia zmian w życiu,
- zdobywania informacji o prawach przysługujących osobom będącym na etapie usamodzielniania się.
b. indywidualizacji świadczonych usług,
c. posiadania personelu lub niezbędnych kwalifikacji uprawniających do podjęcia pracy w zakresie poradnictwa prawnego, obywatelskiego lub psychospołecznego,
d. sprawdzania listy obecności,
e. promowania wśród uczestników transportu publicznego i/lub dojazdów rowerem w myśl zasad zrównoważonego rozwoju.
Zamawiający przewiduje po swojej stronie:
a. Przygotowanie listy obecności,
b. Prowadzenie monitoringu realizacji wsparcia.
Kod CPV
85312320-8
Nazwa kodu CPV
Usługi doradztwa
Harmonogram realizacji zamówienia
11 maja - 31 lipiec 2018 r.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Wykonawca powinien spełniać następujące warunki udziału w postępowaniu:
1. Dysponować personelem posiadającym wykształcenie wyższe w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym oraz wszelkie niezbędne kwalifikacje uprawniające do podjęcia pracy w zakresie poradnictwa prawnego/obywatelskiego/ psychospołecznego, w tym w szczególności:
a. Poradnictwo prawne – wykształcenie wyższe na kierunku: prawo
b. Poradnictwo obywatelskie – wykształcenie wyższe na kierunkach: Pedagogika i/lub Psychologia i/lub Socjologia i/lub Resocjalizacja i/lub Nauki o rodzinie
c. Poradnictwo psychospołeczne – wykształcenie wyższe na kierunku: Psychologia
2. Oferent realizujący przedmiot zamówienia powinien dysponować personelem posiadającym co najmniej 2-letni staż pracy, w tym doświadczeniem w pracy z grupą docelową, o której mowa w części III Zapytania ofertowego oraz doświadczeniem we współpracy z klientami pomocy społecznej i osobami niepełnosprawnymi.
3. Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty odpowiednie dyplomy/zaświadczenia potwierdzające posiadane doświadczenie, o którym mowa w części IV pkt. 2 Zapytania ofertowego.
4. Każdy Oferent jest zobowiązany do załączenia do oferty minimum 5 referencji od różnych podmiotów potwierdzających doświadczenie w pracy z grupą docelową, o której mowa w części IV pkt. 2 Zapytania ofertowego.
5. Znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (Zamawiający nie przewiduje płatności zaliczkowych). Oferent posiada aktualne – na czas realizacji całości zamówienia – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych. W celu spełnienia tego warunku Oferent zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą opłaconą polisę OC, a w przypadku jej braku – inny dokument jednoznacznie potwierdzający fakt posiadania stosownego ubezpieczenia. Należy bezwzględnie załączyć również dowód opłacenia składki za ww. ubezpieczenie OC. W przypadku upływu terminu trwania ochrony ubezpieczeniowej w okresie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu niezwłocznie, bez wezwania Zamawiającego, dokumenty potwierdzające dalsze posiadanie ubezpieczenia, na warunkach nie gorszych niż poprzednio, przez cały okres realizacji zamówienia.
6. Posiadać środki finansowe na rachunku bankowym w wysokości gwarantującej realizację całości zamówienia. W celu spełnienia tego warunku Oferent zobowiązany będzie przedłożyć do oferty wyciąg bankowy potwierdzający posiadanie środków finansowych na rachunku bankowym na dzień złożenia oferty w wysokości złożonej oferty oraz oświadczenie, że nie mają one charakteru środków publicznych.
7. Nie może być powiązany z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, przy czym przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się:
uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
posiadanie co najmniej 10% udziałów lub akcji,
pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
8. Dysponować adekwatnym do zamówienia potencjałem technicznym i osobowym, umożliwiającym przeprowadzenie wszystkich elementów zamówienia. Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty stosowne oświadczenie.
9. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. Wykonawca, który nie spełni któregoś z warunków zostanie odrzucony z postępowania.
Wiedza i doświadczenie
1. Oferent realizujący przedmiot zamówienia powinien dysponować personelem posiadającym wykształcenie wyższe w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym oraz wszelkie niezbędne kwalifikacje uprawniające do podjęcia pracy w zakresie poradnictwa prawnego/obywatelskiego/ psychospołecznego, w tym w szczególności:
a. Poradnictwo prawne – wykształcenie wyższe na kierunku: prawo
b. Poradnictwo obywatelskie – wykształcenie wyższe na kierunkach: Pedagogika i/lub Psychologia i/lub Socjologia i/lub Resocjalizacja i/lub Nauki o rodzinie
c. Poradnictwo psychospołeczne – wykształcenie wyższe na kierunku: Psychologia
2. Oferent realizujący przedmiot zamówienia powinien dysponować personelem posiadającym co najmniej 2-letni staż pracy, w tym doświadczeniem w pracy z grupą docelową oraz doświadczeniem we współpracy z klientami pomocy społecznej i osobami niepełnosprawnymi,
3. Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty odpowiednie dyplomy/zaświadczenia potwierdzające posiadane doświadczenie,
4. Każdy Oferent jest zobowiązany do załączenia do oferty minimum 5 referencji od różnych podmiotów potwierdzających doświadczenie w pracy z grupą docelową.
Potencjał techniczny
1. Oferent powinien dysponować adekwatnym do zamówienia potencjałem technicznym i osobowym, umożliwiającym przeprowadzenie wszystkich elementów zamówienia. Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty stosowne oświadczenie.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
1. Oferent powinien znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (Zamawiający nie przewiduje płatności zaliczkowych). Oferent posiada aktualne – na czas realizacji całości zamówienia – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, na kwotę nie mniejszą niż 50 tysięcy złotych. W celu spełnienia tego warunku Oferent zobowiązany jest przedłożyć wraz z ofertą opłaconą polisę OC, a w przypadku jej braku – inny dokument jednoznacznie potwierdzający fakt posiadania stosownego ubezpieczenia. Należy bezwzględnie załączyć również dowód opłacenia składki za ww. ubezpieczenie OC. W przypadku upływu terminu trwania ochrony ubezpieczeniowej w okresie realizacji zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu niezwłocznie, bez wezwania Zamawiającego, dokumenty potwierdzające dalsze posiadanie ubezpieczenia, na warunkach nie gorszych niż poprzednio, przez cały okres realizacji zamówienia.
2. Oferent powinien posiadać środki finansowe na rachunku bankowym w wysokości gwarantującej realizację całości zamówienia. W celu spełnienia tego warunku Oferent zobowiązany będzie przedłożyć do oferty wyciąg bankowy potwierdzający posiadanie środków finansowych na rachunku bankowym na dzień złożenia oferty w wysokości złożonej oferty oraz oświadczenie, że nie mają one charakteru środków publicznych.
Dodatkowe warunki
1. Oferent nie może być powiązany z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, przy czym przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się:
uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
posiadanie co najmniej 10% udziałów lub akcji,
pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Kompletna oferta musi zawierać :
1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy (Załącznik nr 1)
2. Podpisane oświadczenie o braku powiązań (Załącznik nr 2)
3. Potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię opłaconej polisy OC, a w przypadku jej braku – inny dokument jednoznacznie potwierdzający fakt posiadania stosownego ubezpieczenia, łącznie z dowodem opłacenia składki za ww. ubezpieczenie OC.
4. Wyciąg bankowy potwierdzający posiadanie środków finansowych na rachunku bankowym w wysokości złożonej oferty wraz z oświadczeniem, że nie mają one charakteru środków publicznych.
5. Dokumenty potwierdzające kwalifikacje personelu (min. dyplomy/zaświadczenia/certyfikaty).
6. Oświadczenie potwierdzające dysponowanie adekwatnym do zamówienia potencjałem technicznym i osobowym, umożliwiającym przeprowadzenie wszystkich elementów zamówienia.
7. Minimum 5 referencji od różnych podmiotów potwierdzających doświadczenie w pracy z grupą docelową.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
1. Oferta powinna być sporządzona czytelnie w języku polskim.
2. Kryterium wyboru oferty stanowić będzie:
Cena wyrażona w kwocie brutto, obejmująca wszystkie koszty związane z wykonaniem całego zakresu zamówienia. Zamawiający dokona oceny i porównania złożonych ofert biorąc pod uwagę cenę brutto za całość zamówienia, przyznając punktację według wzoru:
Cena brutto – 100%
wyliczana wg wzoru:
Cena oferowana brutto najtańszej oferty
Ilość punktów = ----------------------------------------------------------------------------------------- x 100
Cena ofertowa brutto ocenianej oferty
Ocena zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanej oferty Oferenta
3. Jeżeli w niniejszym postępowaniu nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, iż zostały złożone oferty o takiej samej punktacji lub cena oferty najkorzystniejszej przekracza wartość środków przeznaczonych na realizację zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji cen.
4. Zamawiający może prowadzić negocjacje z Wykonawcą, którego oferta została wybrana.
5. Wykonawca jest związany ofertą do 30 dni od upływu terminu składania ofert.
6. Zamawiający niezwłocznie po wybraniu oferty albo zamknięciu postępowania bez dokonania wyboru, powiadamia oferentów o jego wyniku albo zamknięciu postępowania bez dokonania wyboru.
7. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wykonawcę, który złożył najkorzystniejszą ofertę do zawarcia umowy.
8. Nie dopuszcza się składania ofert częściowych.
Wykluczenia
1. Oferent nie może być powiązany z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, przy czym przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się:
uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
posiadanie co najmniej 10% udziałów lub akcji,
pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ
Adres
00-020 Warszawa
mazowieckie
, Warszawa
Numer telefonu
228261168
Fax
228264455
NIP
5251916874
Tytuł projektu
LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ
Numer projektu
RPMA.09.01.00-14-8187/17-00
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
Fundacja Akademia Kompetencji Europejskich, ul. Cybernetyki 3b/15, 02-677 Warszawa, data wpłynięcia 07.05.2018