Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Treść ogłoszenia została zmieniona
Pełna treść ogłoszenia znajduje się w załączniku.
Miejsce i sposób składania ofert
1. Ofertę można złożyć:
• osobiście w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego; 00 – 246 Warszawa, ul. Miodowa 14 (sekretariat) w terminie do 09.04.2018 r., do godz. 16:00
• przesłać pocztą na podany wyżej adres, w terminie do 09.04.2018 r. do godz. 16:00. Liczy się data wpływu do siedziby ZRP
• emailem (skan) w terminie do dnia 09.04.2018 r. do godz. 23:59, na adres: nowajakosc@zrp.pl
2. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może zażądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
3. Wykonawca może, przed upływem terminu dostarczenia ofert, zmienić lub wycofać ofertę.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
nowajakosc@zrp.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Maciej Danisz, email: danisz@zrp.pl
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
22 50 44 365
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
ZRP w ramach funkcjonującego portalu „platforma EWR” odnotował potrzebę rozbudowy o moduł pozwalający realizować egzaminy on-line (dotyczy jedynie zadań z części egzaminu pisemnego).
Zakłada się, że dostęp do systemu egzaminów on-line zrealizowany będzie poprzez nowy, dedykowany moduł w ramach istniejącej platformy EWR z wykorzystaniem i rozszerzeniem funkcjonującego systemu uprawnień. Zakłada się potrzebę stworzenia nowych dedykowanych grup użytkowników. Istotna jest pełna integracja nowego modułu z istniejącą platformą ze względu na współdzielenie zbudowanej już i dostępnej bazy danych zadań egzaminacyjnych i zestawów zadań egzaminacyjnych. Nowy moduł powinien uwzględniać narastająco zadania opracowywane dla kolejnych zawodów.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi IT
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
cała Polska
Powiat:
Cel zamówienia
Związek Rzemiosła Polskiego realizuje projekt „Nowa jakość zawodowych egzaminów w rzemiośle – etap II”, którego celem jest dostosowanie egzaminów czeladniczych i mistrzowskich do wymagań gospodarki i rynku pracy – przy zaangażowaniu pracodawców. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W pierwszym etapie projektu jednym z produktów była aplikacja internetowa pn.: „Platforma internetowa czeladniczych i mistrzowskich egzaminów zawodowych” przeznaczona dla członków komisji egzaminacyjnych izb rzemieślniczych,
tj. pracodawców oraz sekretarzy z działów oświaty izb, dzięki której w szybki i prosty sposób można tworzyć gotowe zestawy egzaminacyjne. Platforma została oddana do użytku w maju 2017 r. Funkcjonuje pod adresem: https://ewr.zrp.pl
W związku z dalszymi planowanymi działaniami w ramach II etapu projektu, zamierza się rozbudować platformę o dodatkowy moduł, w ramach którego można będzie przeprowadzić pisemną część egzaminu zawodowego (testy) w formie egzaminu online. Moduł ten powinien wykorzystywać w sposób bezpośredni istniejącą (i rozwijaną) bazę zadań do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich. Również powinien posiadać możliwość wykorzystywania wszystkich zadań znajdujących się w bazie.
Przedmiot zamówienia
ZRP w ramach funkcjonującego portalu „platforma EWR” odnotował potrzebę rozbudowy o moduł pozwalający realizować egzaminy on-line (dotyczy jedynie zadań z części egzaminu pisemnego). Zastosowanie tego podejścia pozwoli wydatnie zwiększyć zakres wykorzystywania plat. EWR. Zakłada się, że dostęp do systemu egzaminów on-line zrealizowany będzie poprzez nowy, dedykowany moduł w ramach istniejącej plat. EWR z wykorzystaniem i rozszerzeniem funkcjonującego systemu uprawnień. Zakłada się potrzebę stworzenia nowych dedykowanych grup użytkowników. Istotna jest pełna integracja nowego modułu z istniejącą platformą ze względu na współdzielenie zbudowanej już i dostępnej bazy danych zadań egzaminacyjnych i zestawów zadań egzaminacyjnych. Nowy moduł powinien uwzględniać narastająco zadania opracowywane dla kolejnych zawodów. Do końca 2020 r. ma powstać baza zadań dla 60 zawodów (łącznie około 35.000 zadań egzaminacyjnych), w tym 20 profesji zaktualizowanych przez recenzentów po upływie 5 lat. Wśród tych zawodów wymienić można takie, jak: elektromechanik, lakiernik samochodowy, glazurnik, złotnik-jubiler, fryzjer, kosmetyczka. Moduł do części pisemnej egzaminów on-line (testy) obejmować będzie zadania dla kandydatów na czeladników i mistrzów z takich tematów, jak: ochrona środowiska, bhp, prawo pracy, prowadzenie działalności gospodarczej, dokumentacja działalności, rachunkowość zawodowa i rysunek zawodowy, a dla samych mistrzów dodatkowo także z metodyki nauczania oraz podstaw pedagogiki i psychologii.
Możliwość przeprowadzania egzaminów on-line ma służyć jako element uzupełniający i usprawniający proces przeprowadzania egzaminów. Nie powinien on blokować istniejącego i dobrze funkcjonującego procesu. Komisje egzaminacyjne powinny mieć możliwość dokonania wyboru, czy chcą przeprowadzić egzamin w sposób on-line, czy też klasyczny z wykorzystaniem generatora plat. EWR. Oczywiście preferowane byłoby prowadzenie egzaminów metodyką on-line, jako mniej angażujące członków komisji oraz gwarantujące uniknięcie pomyłek/błędów podczas sprawdzania pracy lub wpisywania jej wyniku do protokołów.
Ze względów bezpieczeństwa istotne jest, aby w ramach podejścia do egzaminu dostęp był zapewniony tylko dla osoby egzaminowanej. Celem zapewnienia tego poziomu bezpieczeństwa wymagane będzie generowanie jednorazowego zestawu login/pass dla osoby egzaminowanej. Na potrzeby prowadzenia egzaminów poprawkowych ważne jest, aby jednoznacznie przypisać dany login do osoby fizycznej. Pozwoli to na proste śledzenie i sprawdzenie aktywności danego użytkownika. Powiązanie z danymi osoby egzaminowanej powinno mieć miejsce na podstawie powiązania zewnętrznych identyfikatorów dostarczonych przez Izby - przechowywanych jako „external_Id” lub w systemach izb jako wskazanie na login wygenerowany przez platformę na potrzeby przygotowania i zaplanowania egzaminu. Nowy moduł również powinien posiadać funkcjonalność raportowania, co jest bardzo istotne z perspektywy monitorowania procesu przeprowadzania egzaminów. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie precyzyjnych informacji dotyczących statystyk, a co za tym idzie, skuteczności i wyników przeprowadzanych procesów egzaminacyjnych. Istotne jest, aby prosty moduł raportowania opierał się na zestawie danych w bazie danych. Pozwoli to na dogłębne prowadzenie analiz w przyszłości, nawet jeśli prosty system raportowy nie będzie miał czasowo takiej możliwości, to otworzy to drzwi na przyszłość jeśli zostaną wdrożone narzędzia analityczno-raportowe. W przypadku określania zasad obowiązujących na potrzeby realizacji modułu egzaminów on-line (zwanych dalej „testami”) należy mieć na uwadze, iż nadrzędnym dokumentem jest “Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 stycznia 2017 r. w sprawie egzaminu czeladniczego, egzaminu mistrzowskiego oraz egzaminu sprawdzającego, przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych” (z ewentualnymi późniejszymi zmianami).
Kod CPV
48000000-8
Nazwa kodu CPV
Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Harmonogram realizacji zamówienia
• II – III kwartał 2018 r. – analiza biznesowo – techniczna z rozpoczęciem prac programistycznych
• IV kwartał 2018 r. – zakończenie prac programistycznych, testy akceptacyjne, celem wykrycia błędów i dokonania napraw
• I kwartał 2019 r. – uruchomienie modułu „Egzaminy on-line w rzemiośle” na platformie EWR i wsparcie w okresie 1 miesiąca stabilizacji
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
1. Oferta musi spełniać warunki udziału w postępowaniu.
2. Oferta musi zawierać łączną cenę za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z załącznikiem nr 1 z uwzględnieniem składowych części ceny, tzn.:
• wykonania właściwego modułu egzaminów on-line, w tym
o analiza biznesowo techniczna
o projekt realizacji
o implementacja i testy jednostkowe
o wsparcie w testach akceptacyjnych
o wdrożenie na środowisko produkcyjne
• hostingu środowiska produkcyjnego na okres 23 miesiące (01.V.2018 – 31.03.2020)
• hostingu środowiska developersko-testowego 23 miesiące (01.V.2018 – 31.03.2020)
• utrzymania usługi zgodnie z wymaganiami zawartymi w rozdziale „Utrzymanie”
• migracji aktualnie wykorzystywanego środowiska produkcyjnego do infrastruktury wykonawcy zamówienia
3. Cena musi zawierać wszystkie koszty z uwzględnieniem wszystkich opłat i podatków. Przy dokonywaniu wyceny przedmiotu zamówienia należy uwzględnić wszystkie dane z opisu przedmiotu zamówienia.
4. Cena oferty winna zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia
oraz wszystkie inne koszty, które będą musiały być poniesione przy wykonaniu zamówienia w zakresie opisanym w zapytaniu.
5. Cena musi być podana w złotych polskich cyfrowo i słownie, w zaokrągleniu do drugiego miejsca po przecinku.
6. W odniesieniu do Wykonawców, którzy spełnili postawione warunki komisja dokona oceny ofert na podstawie kryterium:
a) Kryterium ceny brutto
b) Kryterium pozacenowe...
Pełny opis kryteriów oceny i sposobu oceniania znajduje się w załączniku (Zapytanie ofertowe - pelna tresc ogloszenia).
Nazwa
ZWIĄZEK RZEMIOSŁA POLSKIEGO
Adres
00-246 Warszawa
mazowieckie
, Warszawa
Numer telefonu
228316161
Fax
228319610
NIP
5260251368
Tytuł projektu
Nowa jakość zawodowych egzaminów w rzemiośle - etap II
Numer projektu
POWR.02.15.00-00-0004/17-00
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
Uniqode Sp. z o.o.
ul. Hoża 86/410
00-682 Warszawa
9 kwietnia 2018 r.
Cena: 452.927,00