Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Oferty stanowiące odpowiedź na zapytanie należy przesłać elektronicznie e-mailem na adres: karolina.marzantowicz@a4bee.com w terminie do 15 maja 2020 do godziny 18:00.
Wykonawca przed upływem terminu do składania ofert ma prawo do:
a) Wycofania oferty poprzez przekazanie e-maila z informacją o wycofaniu oferty;
b) Zmiany oferty poprzez powiadomienie o wprowadzeniu zmian, które musi być złożone według takich samych zasad jak składana oferta, odpowiednio oznakowanych w tytule e-maila: „ZAMIANA”.
Oferty złożone po tym terminie, nie będą podlegały ocenie.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
karolina.marzantowicz@a4bee.com
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Karolina Marzantowicz
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
+48603886107
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Firma A4BEE Sp. z o.o. SP. K. ogłasza nabór otwarty na Podwykonawcę - do wspólnego realizowania projektu w ramach Poddziałania Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, I Osi priorytetowej „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.
Przedmiotem zamówienia jest nawiązanie współpracy z Podwykonawcą , który udzieli swojego wsparcia w następującym obszarze w ramach planowanego projektu:
Opracowanie metod do walidacji modeli uczenia maszynowego dla biofarmacji w oparciu o rekomendacje FDA https://www.fda.gov/files/medical%20devices/published/US-FDA-Artificial-Intelligence-and-Machine-Learning-Discussion-Paper.pdf.
Obszar opiera się o potrzebę wykazania poprawności modelu AI/ML dla środowisk regulowanych gdzie obowiązują regulacje i standardy (takie jak GMP, GAMP).
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
cała Polska
Powiat:
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest nabór na Podwykonawcę – do wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa, I Osi priorytetowej „Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020.
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest nawiązanie współpracy z Podwykonawcą - który udzieli swojego wsparcia w następującym obszarze w ramach planowanego projektu: Podejście do walidacji modeli uczenia maszynowego dla biofarmacji w oparciu o rekomendacje FDA.
Współpraca opiera się o potrzebę wykazania poprawności modelu AI/ML dla środowisk regulowanych gdzie obowiązują regulacje i standardy (takie jak GMP, GAMP).
Zadania, które powinny zostać zrealizowane przez Podwykonawcę - Jednostkę Edukacyjną:
1. Utworzenie i opisanie frameworku uczenia maszynowego zgodnego z Good Machine Learning Practices i rekomendacjami FDA.
2. Przedstawienie działającego frameworku zarządzania cyklem życia modelu AI/ML zgodnego z wymaganiami i wytycznymi FDA.
3. Udokumentowanie rezultatów badań
Obszar współpracy jest częścią projektu badawczo- rozwojowego pt. “Opracowanie innowacyjnego modularnego systemu Adaptive Digital Twin (ADT) do inteligentnego zarządzania i automatyzacji procesów produkcji biotechnologicznej, ze szczególnym wskazaniem produkcji biofarmaceutycznej, przy wykorzystaniu zaawansowanych metod automatyki przemysłowej, internetu rzeczy oraz nowoczesnych algorytmów sztucznej inteligencji”
Kod CPV
73000000-2
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Harmonogram realizacji zamówienia
Od dnia zawarcia umowy w przedmiotowym postępowaniu przez okres 12 miesięcy od chwili rozpoczęcia realizacji projektu, tj. po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Instytucją Pośredniczącą na realizację przedmiotowego projektu, z zastrzeżeniem, że szacowany termin rozpoczęcia projektu to 01.10.2020 r.
Termin rozpoczęcia realizacji projektu może ulec zmianie.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Wiedza i doświadczenie
O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy spełniający łącznie następujące kryteria dostępu:
a. brali udział w realizacji przynajmniej 5 prac badawczo-rozwojowych w okresie ostatnich 5 lat w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia (opracowywanie metod uczenia maszynowego i algorytmów sztucznej inteligencji w obszarze automatyki przemysłowej) ;
b. posiadają odpowiedni potencjał kadrowy (wykształcenie, doświadczenie, umiejętności) z obszaru dotyczącego przedmiotu zamówienia – co najmniej 5 osob.;
c. posiadają odpowiednie zaplecze techniczne z obszaru dotyczącego przedmiotu zamówienia (labolatorium automatyki przemysłowej, produkcji biotechnologicznej)
d. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej należyte wykonanie zamówienia.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Podwykonawca przedstawi listę osób, dostępnych do realizacji określonych zadań. Osoby te muszą dysponować wiedzą i doświadczeniem niezbędnymi do realizacji tych zadań.
Warunek ten będzie uznany za spełniony jeśli Wykonawca przedstawi listę potencjału osobowego umożliwiającego realizację przedmiotu zamówienia.
Dodatkowe warunki
1. Wykonawca nie może być powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym.
2. Zamawiający w celu potwierdzenia braku powiązań osobowych lub kapitałowych wymaga przedłożenia przez wykonawcę oświadczenia dotyczącego powiązań osobowych lub kapitałowych (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego).
3. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że w celu uniknięcia konfliktu interesów, udzielenie zamówień podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo jest możliwe jedynie za zgodą Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym.
Warunki zmiany umowy
1. Umowa zostanie zawarta z uwzględnieniem postanowień wynikających z niniejszego Zapytania ofertowego oraz danych zawartych w ofercie najkorzystniejszej.
2. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienia w terminie określonym w zaproszeniu do podpisania umowy.
3. Zamawiający może zawrzeć umowę po upływie terminu związania ofertą, pod warunkiem, że wykonawca wyrazi zgodę na zawarcie umowy na warunkach określonych w ofercie.
4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy z wybranym wykonawcą w przypadku zaistnienia okoliczności niedających się przewidzieć w dniu podpisania umowy, a mających istotny wpływ na jej realizację, polegających między innymi na konieczności zmiany terminu realizacji umowy z przyczyn niezależnych od stron.
5. Zamawiający dopuszcza możliwości dokonania następujących zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty:
1) Zmiana terminu realizacji zamówienia – w przypadkach uzasadnionych, niezależnych od Wykonawcy lub Zamawiającego (np. z przyczyn technicznych, gospodarczych, czy politycznych), termin realizacji zlecenia będzie mógł zostać przesunięty.
2) Zamówienia uzupełniające - możliwość udzielenia wykonawcy wyłonionemu w trybie niniejszego postępowania ofertowego zamówień uzupełniających, w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia określonej w umowie zawartej z wykonawcą,
o ile te zamówienia będą zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego
3) Zamówienia dodatkowe - możliwość udzielenia wykonawcy wyłonionemu w trybie niniejszego postępowania ofertowego zamówień dodatkowych, nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczających 50% wartości realizowanego zamówienia publicznego, niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli:
a) z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub
b) wykonanie zamówienia podstawowego będzie uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego.
Wskazane powyżej zmiany mogą zostać wprowadzone jedynie w przypadku, jeżeli obie strony umowy zgodnie uznają, że zaszły wskazane wyżej okoliczności oraz wprowadzenie zmian jest niezbędne dla prawidłowej realizacji zamówienia.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
1. Formularz ofertowy
2. Oświadczenie Wiedza Doświadczenie
3. Wykaz osób
4. Oświadczenie - Powiązanie kapitałowe
5. Oświadczenie - Grupa Kapitałowa
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria.
1. Kryterium: Cena brutto
Kryterium przyznaje się następujące znaczenie:
Kryterium: Cena brutto
Znaczenie procentowe kryterium: 100%
Maksymalna ilość punktów: 100
Maksymalna liczba punktów z kryterium cena brutto wynosi 100.
Liczba punktów przyznana każdej z ocenianych ofert zostanie obliczona wg poniższego
wzoru:
Lp = C
gdzie:
Lp = liczba punktów
C - liczba punktów przyznanych ofercie w oparciu o kryterium „Cena brutto”
2. Zasady oceny
Kryterium – Cena brutto (C)
Kryterium „cena brutto” zostanie ocenione w skali punktowej. Po uwzględnieniu wagi kryterium 100% oferta najtańsza uzyska 100 punktów, pozostałe proporcjonalnie mniej. Punkty za cenę zostaną wyliczone wg. następującego wzoru:
C = (CB/CO ) x 100
C – ilość punktów przyznanych danej ofercie w kryterium „cena brutto”
CB – oznacza cenę brutto najtańszej oferty
CO – oznacza cenę brutto ocenianej oferty.
Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
3. Kryteria zostaną zweryfikowane na podstawie szczegółowych informacji zawartych
w ofercie. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, nie podlegająca odrzuceniu, która otrzyma największą liczbę punktów. Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawiają taki sam wynik, postępowanie ulega unieważnieniu. Zamawiający jest uprawniony do wyboru kolejnej najkorzystniejszej oferty, w przypadku, w którym wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, odmówił podpisania umowy lub gdyby podpisanie umowy z takim wykonawcą stało się niemożliwe z innych przyczyn.
4. Przed zawarciem umowy Zamawiający może prowadzić dodatkowe negocjacje
z oferentami, w szczególności jeśli oferty przekroczą kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia lub zaproponowane ceny w rażący sposób odbiegają od cen rynkowych. Jeżeli najniższa złożona oferta przekracza cenę przeznaczoną na realizację zamówienia, Zamawiający może przeprowadzić negocjacje ze wszystkimi wykonawcami. Jeśli w wyniku negocjacji dojdzie do zmiany treści ofert, wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę ostateczną w terminie 2 dni od dnia zakończenia negocjacji. W przypadku nieuzyskania porozumienia w toku prowadzonych negocjacji, Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od udzielenia zamówienia wykonawcy, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą i podjęcia negocjacji lub wybrania oferty wykonawcy, którego oferta jest kolejną najkorzystniejszą albo unieważnienia postępowania.
Wykluczenia
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
a) wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono,
z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
b) osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku
z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
c) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
d) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
e) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie Zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
f) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
g) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
h) wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo,
o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r., poz. 769 ze zm.) – przez okres 1 (jednego) roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
i) wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 roku o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2012 r., poz. 769 ze zm.) – przez okres 1 (jednego) roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
2. Z postępowania o udzielenie Zamówienia wyklucza się również wykonawców, którzy:
a) złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
b) nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu;
c) należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (j.t. Dz.U. z 2015 r., poz. 184 z późn. zm.), złożyli odrębne oferty, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie Zamówienia.
3. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Nazwa
A4BEE SP. Z O.O. SP. K.
Adres
50-559 Wrocław
dolnośląskie
,
Wrocław
NIP
8992849606
Numer naboru
POIR.01.01.01-IP.01-00-001/20
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
Politechnika Śląska
2020-05-15
Ilosc punktów 100