Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Mailowo na adres: bartlomiej.czerniak@zieta.pl
Osobiście na adres: Zieta Prozessdesign, Bartłomiej Czerniak, ul. Kościerzyńska 16-18, 51-430 Wrocław
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
bartlomiej.czerniak@zieta.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Bartłomiej Czerniak
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
609772154
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest warunkowe wykonanie usługi badawczej laboratoryjnej na próbkach materiałowych, profilach FiDU, ramach FiDU, pojazdach FiDU, węzłach FiDU, benchmarku. Przewidywane badania: wytrzymałościowe, dynamiczne, zmęczeniowe, modalne, rezonansowe i inne.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi inne
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
dolnośląskie
Powiat:
Wrocław
Miejscowość:
Wrocław
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wyłonienie warunkowego wykonawcy usługi badawczej laboratoryjnej, w ramach składanego wniosku POIR.01.01.01-IP.00-00-001/19 Szybka ścieżka.
Przedmiot zamówienia
Pełny przedmiot zamówienia został opisany w załączniku nr 1.
Przedmiotem zamówienia jest składanie ofert na wykonanie usługi badawczej:
1. Wytrzymałościowe badania materiałowe (zmęczeniowe). Wyznaczenie granicy zmęczenia w warunkach obciążeń jednoosiowych przy rozciąganiu-ściskaniu oraz w warunkach obciążeń jednoosiowych przy ścinaniu (lub skręcaniu) dla dostarczonych próbek metalowych w zakresie sił do 25kN (lub do 500Nm). Analiza fraktograficzna powstałych uszkodzeń.
2. Badania statycznego ściskania cienkościennych, jednoosiowych elementów. Wyznaczenie sztywności oraz granicy wytrzymałości dla elementów konstrukcyjnych wykonanych w technologii FIDU, o rozmiarach max. 0.5m x 20cm, w warunkach statycznego ściskania, przy zakresie obciążeń do 250kN.
3. Badania statycznego skręcania cienkościennych, jednoosiowych elementów. Wyznaczenie sztywności oraz granicy wytrzymałości dla elementów konstrukcyjnych wykonanych w technologii FIDU, o rozmiarach max. 0.5m x 20cm, w warunkach statycznego skręcania, przy zakresie obciążeń do 2000Nm.
4. Badania statycznego zginania cienkościennych, jednoosiowych elementów. Wyznaczenie sztywności oraz granicy wytrzymałości elementów o rozmiarach max. 1m x 20cm, w warunkach statycznego trójpunktowego zginania, przy zakresie obciążeń do 200kN. Całkowita liczba próbek do badań 9 szt.
5. Badania zmęczeniowe węzłów elementów cienkościennych. Wyznaczenie granicy zmęczenia dla węzłów wykonanych techniką FIDU, o rozmiarach max. 50cm x 40cm, w warunkach jednoosiowego obciążania w zakresie do 100kN.
6. Badania dynamicznego ściskania cienkościennych, jednoosiowych elementów. Wyznaczenie parametrów opisujących odporność na dynamiczną deformację (maksymalna siła uderzenia, średnia siła uderzenia, współczynnik efektywności siły uderzenia oraz współczynnik odkształcalności określany jako skrócenie profilu do całkowitej jego długości) dla elementów wykonanych techniką FIDU o rozmiarach max. 0.5m x 20cm. Maksymalna energia uderzenia 10kJ, maksymalna prędkość uderzenia 8 m/s. Całkowita liczba próbek do badań 108 szt
7. Badania drgań - analiza modalna dla struktury typu rama pojazdu. Przeprowadzenie analizy drgań konstrukcji wykonanej w technice FIDU polegające na: określeniu częstotliwości rezonansowych, postaci drgań w zakresie od 5Hz do 1000Hz, wyznaczenie maksymalnych amplitud oraz określenie ich wpływu na zachowanie się całości w czasie przewidywanej eksploatacji. Określenie wartości tłumień modalnych. Pomiary dla pojedynczej struktury prowadzone w 50 punktach, a dla każdego punktu pomiar przyspieszeń w trzech osiach.
8. Badania rezonansowe dla struktury typu rama pojazdu. Przeprowadzenie testów w rezonansie konstrukcji wykonanej w technice FIDU z określeniem wartości przyspieszeń 4 punktów (w trzech kierunkach) na strukturze przy wymuszeniu sinusoidalnym zadawanym za pomocą jednego wzbudnika w wybranym miejscu. Długotrwałe oddziaływanie wymuszenia w rezonansie w celu określenia trwałości konstrukcji poddanej obciążeniu sił zmęczeniowych (ewentualnych uszkodzeń, deformacji, pęknięć).
9. Badania podatności przy skręcaniu dla struktury typu rama pojazdu. Wyznaczenie podatności dla struktury wykonanej w technologii FIDU w warunkach statycznego skręcania (w zakresie sprężystym), przy zakresie obciążeń do 3kN/m. Określenie stanu odkształcenia w trzech wybranych miejscach struktury za pomocą pomiarów tensometrycznych.
10. Badania podatności przy zginaniu dla struktury typu rama pojazdu. Wyznaczenie podatności dla struktury typu rama pojazdu, wykonanej w technologii FIDU, w warunkach statycznego trójpunktowego zginania (w zakresie sprężystym), przy zakresie obciążeń do 1kN. Określenie stanu odkształcenia w trzech wybranych miejscach struktury za pomocą pomiarów tensometrycznych.
11. Dynamiczne badania przeciążeniowe dla struktury typu rama pojazdu. Przeprowadzenie testu dynamicznego dla struktury wykonanej w technologii FIDU o masie do 300 kg z prędkością do 35 km/h.
Kod CPV
73000000-2
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Harmonogram realizacji zamówienia
Łączny czas: 33 miesiące od momentu rozpoczęcia projektu (planowany start: sierpień 2020)
Szczegółowy harmonogram badań zostanie ustalony z wykonawcą, po podpisaniu umowy o dofinansowanie z NCBiR.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Wiedza i doświadczenie
Oferent powinien wykazać się wiedzą i doświadczeniem w zakresie tematyki opisanej w przedmiocie zamówienia. Podstawowy zakres wymagań odnośnie wiedzy i doświadczenia Oferenta usługi badawczej:
1) zaangażowanie do projektu co najmniej dwóch osób ze stopniem doktora posiadających doświadczenie w zakresie dyscypliny i specjalności naukowej obejmującej tematykę opisaną w przedmiocie zamówienia oraz posiadających minimum 5 publikacji naukowych związanych z przedmiotem zamówienia, opublikowanych w ciągu ostatnich 5 lat.
2) Udokumentowany dorobek w zakresie współpracy z przemysłem, min. 3 zlecenia przemysłowe, w zakresie dyscypliny i specjalności naukowej obejmującej tematykę opisaną w przedmiocie zamówienia, w okresie ostatnich 5 lat.
Oferent powinien udokumentować posiadanie odpowiedniej kadry, wiedzy i doświadczenia w formie zestawienia dorobku zespołu zaangażowanego w realizację usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Potencjał techniczny
Oferent powinien posiadać niezbędny potencjał techniczny umożliwiający realizację zakresu usługi badawczej opisanej w przedmiocie zamówienia. Podstawowy zakres wymagań odnośnie potencjału technicznego Oferenta usługi badawczej:
1) aparatura naukowo-badawcza wymagana do realizacji zakresu usługi badawczej.
Oferent powinien udokumentować w formie zestawienia posiadanego potencjału technicznego niezbędnego do realizacji usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Nieposiadanie potencjału technicznego gwarantującego poprawne wykonanie przedmiotu zamówienia może skutkować wykluczeniem z przetargu.
Oferent oświadcza, że potencjał techniczny będzie dostępny w czasie trwania planowanego projektu.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Oferent powinien udokumentować posiadanie odpowiedniej kadry, wiedzy i doświadczenia w formie zestawienia dorobku zespołu zaangażowanego w realizację usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Oferenci biorący udział w postępowaniu muszą znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej terminowe i zgodne z wymaganiami wykonanie zamówienia, muszą posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponować osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do niniejszej oferty
Dodatkowe warunki
1. Zamawiający podpisze umowę warunkową z Oferentem, który przedłożył najkorzystniejszą ofertę z zastrzeżeniem, że warunkiem wejścia w życie umowy z wybranym Oferentem będzie podpisanie umowy o dofinansowanie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie w ramach projektu Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, tryb Szybka Ścieżka, Konkurs 6/1.1.1/2019. przez Zamawiającego. W przypadku niepodpisania przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu, o którym mowa powyżej, zgodnie z art. 89 k.c. niniejsza umowa uważana będzie za niezawartą.
2. Z postępowania wykluczeni są Oferenci powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w mieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru Oferenta, a Oferentem, polegające w szczególności na: 1) uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, 2) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji, 3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, 4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli. Do oferty należy załączyć oświadczenie zakresu wykluczeń w odniesieniu do podmiotów powiązanych, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do niniejszego zapytania ofertowego.
3. Oferta powinna być złożona na Formularzu Ofertowym stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania Ofertowego (pod rygorem wykluczenia Oferenta z postępowania). Każdy podpunkt zamówienia powinien zostać wyceniony. Oferta nie może być częściowa.
Postanowienia ogólne:
1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
2. W przypadku unieważnienia postępowania o zamówienie Oferentom nie przysługuje roszczenie o zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
3. Złożenie oferty jest równoznaczne z przyjęciem bez zastrzeżeń wszystkich warunków postępowania.
4. Odstąpienie przez Zamawiającego od zawarcia umowy w przypadku zawiadomienia Oferenta o wyborze jego oferty nie może być podstawą roszczeń poniesionych kosztów udziału w postępowaniu.
5. W toku dokonywania oceny złożonych wniosków Zamawiający może żądać udzielenia przez Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich dokumentów.
6. Jeżeli oferta nie zawiera wszystkich wymaganych elementów, Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach wezwać Oferenta do jego uzupełnienia.
7. Zamawiający rezerwuje prawo do nagrywania dźwięku podczas spotkań technicznych z dostawcami. Przesłanie oferty będzie traktowane jako udzielenie zgody na nagrywanie spotkań.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji ceny z Oferentem, którego oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów, w przypadku, gdy cena zaoferowana przez Oferenta przekracza kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na realizację zamówienia.
9. Oferent, składając ofertę, zgadza się na Warunki zmiany umowy.
Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Oferenta, w przypadku ziszczenia się konieczności zmiany wskazanego w ofercie/umówionego zakresu robót wynikającej z:
1. Koniecznych lub uzasadnionych zmian w dokumentacji projektowej powstałych z przyczyn niemożliwych do przewidzenia;
2. konieczności wykonania rozwiązań równoważnych wynikających z uwarunkowań technologicznych lub użytkowych;
3. ograniczeń finansowych po stronie Zamawiającego powodujących konieczność ograniczenia zakresu prac ujętych w ofercie.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy zawartej z wybranym Oferentem będą dokonywane w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez obie strony, pod rygorem nieważności.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Zamawiający wymaga od Oferenta oprócz przedstawienia wypełnionego formularza ofertowego (zgodnego ze wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do zapytania) przedstawienia następujących dokumentów:
1) Oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków – załącznik nr 3 do oferty.
2) Oświadczenie w przedmiocie powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym - załącznik nr 5 do oferty.
3) Zestawienie dorobku zespołu zaangażowanego w realizację usługi badawczej oraz potencjału technicznego niezbędnego do realizacji usługi badawczej - załącznik nr 4 do oferty.
4) Zakres opisowy oferty - opis wyzwań / zagadnień technologicznych oraz ryzyk / zagrożeń związanych z planowanymi usługami badawczymi w odniesieniu do badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych przewidzianych w ramach projektu- załącznik nr 5 do oferty.
Zamówienia uzupełniające
Nie wyklucza się udzielenia zamówień uzupełniających w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia określonej w umowie zawartej z Oferentem, o ile te zamówienia są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Cena oferty (100%)
Kryterium – cena
P=Cn/Cob x[100]
gdzie:
P – liczba punktów przyznanych Oferentowi za zaoferowaną cenę
CN – najniższa zaoferowana cena w postępowaniu
COB – cena zaoferowana w ofercie badanej
Nazwa
Zieta Prozessdesign sp. z o.o.
Adres
51-610 Wrocław
dolnośląskie
,
Wrocław
NIP
8982176666
Numer naboru
POIR.01.01.01-IP.00-00-001/19
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA - 100pkt/100pkt