Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Miejsce i sposób składania ofert:
Za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zinstalkaczor@gmail.com, w tytule wiadomości wskazując:
„Zapytanie ofertowe nr 01/2019”.
Ofertę sporządzić należy na załączonym druku „Formularz ofertowy” (Załącznik nr 1A do Zapytania ofertowego). Oferta powinna być podpisana przez Wykonawcę. W ofercie Wykonawca wskazuje cenę za usługę (jednostka naukowa) oraz możliwy termin podjęcia współpracy. Oferty są przygotowywane i składane na koszt Wykonawcy.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
zinstalkaczor@gmail.com
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Michał Zdanowicz
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
507 405 156
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wybór jednostki naukowej, która wykona prace badawczo-rozwojowe objęte projektem, którego celem jest opracowanie i wykonanie systemu transportowego maszyn i materiałów budowlanych przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach gruntowo-wodnych.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
wielkopolskie
Powiat:
grodziski
Miejscowość:
Ruchocice
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wybór jednostki naukowej zapewniającej zaplecze techniczne oraz kadrę badawczą, która wykona usługę, jako Podwykonawca w ramach projektu badawczo-rozwojowego Zamawiającego.
Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego systemu transportowego maszyn i materiałów budowlanych umożliwiającego ich przewóz na miejsce budowy znajdujące się w terenie o trudnych warunkach gruntowo-wodnych. Przewiduje się, że za pomocą opracowanego systemu, sprzęt i materiały będą przewożone na stosunkowo małe odległości między ruchomym punktem przeładunkowym, zlokalizowanym przy utwardzonej drodze, a miejscem budowy oddalonym o kilka lub kilkanaście kilometrów umiejscowionym w terenie o trudnych warunkach gruntowo-wodnych. Do punktu przeładunkowego sprzęt, materiały i opracowane w ramach projektu pojazdy transportowe będą przewożone na wieloosiowej przyczepie niskopodwoziowej. Ostatni, trudny odcinek drogi będzie pokonywany np. za pomocą ciągnika rolniczego lub leśnego z przyczepą.
Zestaw taki powinien zostać wyposażony w mobilny mieszalnik do betonu, dla którego opracowane zostaną dodatkowo procedury procesu technologicznego zapewniającego uzyskanie dobrego poziomu wymieszania (właściwej mieszanki betonowej) przy minimalizacji nakładów energetycznych.
W ramach planowanych w projekcie badań przemysłowych i rozwojowych zakłada się osiągniecie następujących rezultatów:
- sformułowanie precyzyjnych wymagań związanych w warunkami pracy opracowywanego systemu transportowego,
- wybór systemu transportowego będącego podstawą do prac adaptacyjnych do specyficznych wymagań projektu,
- dostosowanie wybranego systemu do poruszania się w trudnych warunkach gruntowych z dużym obciążeniem np. przez dobór odpowiednich opon, układów zawieszenia i układów zwiększających jego stabilność i przyczepność,
- zwiększenie trwałości eksploatacyjnej elementów roboczych urządzenia mieszającego składniki betonu.
Projekt jest realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, numer naboru POIR 2/1.1.1/2019.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.
Przedmiot zamówienia
Zakres zadań jednostki naukowej w Projekcie obejmuje:
- analizę i wybór rozwiązań systemów układów jezdnych pod kątem przydatności do pracy na terenach podmokłych i drogach gruntowych oraz dostosowanie wybranego układu jezdnego (w zakresie konstrukcji, sterowania, algorytmów itp. - zakup niezbędnych podzespołów po stronie Zamawiającego) do trudnych warunków gruntowych oraz transportu sprzętu i materiałów budowlanych przez wyposażenie w urządzenia poprawiające możliwości trakcyjne systemu transportowego,
- analizę innowacyjnych mat jezdnych w aspekcie możliwości ich aplikacji i minimalizacji szkód związanych z podmokłym podłożem (gruntem),
- analizę obecnych na rynku materiałów trudnościeralnych o dużych wartościach parametrów wytrzymałościowych w aspekcie ich zastosowania na elementy robocze układu mieszającego. Badania materiałowe i metrologiczne stosowanych rozwiązań,
- analizę i dobór powłok trudnościeralnych i antyadhezyjnych - możliwości aplikacji na elementy robocze układu mieszającego. Próby technologiczne laboratoryjne,
- przeprowadzenie badań poligonowych zmodyfikowanego zestawu transportowego w trudnych warunkach terenowych,
- analizę procesu mieszania betonu w mobilnych mieszalnikach w warunkach rzeczywistych dla nowoopracowanych mieszanek oraz opracowanie procesu technologicznego zapewniającego uzyskanie dobrego poziomu wymieszania (właściwej mieszanki betonowej) przy minimalizacji nakładów energetycznych.
Przedmiot zamówienia został dodatkowo uszczegółowiony w załączonym Formularzu ofertowym (Załącznik 1A).
Kod CPV
73000000-2
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Harmonogram realizacji zamówienia
Wykonawcy będą związani ofertą przez okres 30 dni kalendarzowych od upływu terminu składania ofert.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Wykonawca musi być uczelnią publiczną lub państwowym instytutem badawczym, lub instytutem PAN, lub inną jednostką naukową będącą organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, o której mowa w art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., która podlega ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych, o której mowa w art. 41 ust. 1 pkt 1 i art. 42 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2016 r. poz.
2045, z późn. zm.), i która otrzymała w rankingu z 2017 r. ocenę A+, A lub B (link_ranking_jednostek_naukowych_2017_MNiSW). Wykonawca powinien przedłożyć dokument potwierdzający status jednostki naukowej w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
Wiedza i doświadczenie
Wykonawca musi dysponować zespołem ekspertów o następujących kwalifikacjach:
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone zrealizowanymi projektami badawczymi/zleceniami w zakresie projektowania nowoczesnych maszyn i urządzeń mobilnych,
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone zrealizowanymi projektami badawczymi/zleceniami w zakresie projektowania nowoczesnych systemów mechatronicznych wspomagających pracę maszyn i urządzeń mobilnych,
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone zrealizowanymi projektami badawczymi w dziedzinie inżynierii materiałowej, badań wytrzymałościowych, tribologicznych i metrologicznych.
W celu potwierdzenia powyższych warunków Oferent składa odpowiednie załączniki wymienione w Formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik 1A do niniejszego Zapytania.
Potencjał techniczny
Wykonawca musi dysponować potencjałem technicznym umożliwiającym realizację zamówienia, w tym odpowiednim zapleczem laboratoryjnym, szczególnie oprogramowaniem do opracowywania i testowania urządzeń mobilnych do transportu i realizacji procesów technologicznych, urządzeniami do badań mechanicznych, tribologicznych i skanowania 3D.
W celu potwierdzenia powyższych warunków Oferent składa odpowiednie załączniki wymienione w Formularzu ofertowym (Załącznik 1A).
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Wykonawca musi dysponować sytuacją ekonomiczną i finansową umożliwiającą wykonanie zamówienia.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Oferent powinien przedłożyć dokument potwierdzający status jednostki naukowej w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
W odpowiedzi na Zapytanie Oferent składa Formularz ofertowy, stanowiący Załącznik 1A do niniejszego Zapytania, wraz z dodatkowymi załącznikami potwierdzającymi jego kwalifikacje, doświadczenie oraz potencjał wykonawczy.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
W przypadku złożenia ofert przez więcej niż jedną jednostkę naukową oferty będą oceniane według kryterium:
kryterium 1 – cena (waga 25)
P1=CN/COB x [50]
gdzie:
P1 – liczba punktów przyznanych Wykonawcy za zaoferowaną cenę,
CN – najniższa zaoferowana cena w postępowaniu,
COB – cena zaoferowana w ofercie badanej,
Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
kryterium 2 – możliwy termin podjęcia współpracy (waga 25)
50 pkt – za możliwość podjęcia współpracy niezwłocznie tj. do tygodnia od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy,
25 pkt – za możliwość podjęcia współpracy w terminie do dwóch tygodni od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy.
Wykonawcy, którzy zadeklarują dłuższy termin niż dwa tygodnie od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy, nie otrzymają punktów w przedmiotowym kryterium.
kryterium 3 – posiadany sprzęt niezbędny do zrealizowania usługi (waga 25) Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
kryterium 4 – doświadczenie w realizacji prac badawczo-rozwojowych (waga 25) Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
Punktacja otrzymana przez Oferenta – suma punktów uzyskanych łącznie w czterech kryteriach. Wygrywa oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów.
Wykluczenia
Z postępowania wykluczeni są Wykonawcy powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w mieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
1) uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
2) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
Zinstal-Izol-Gaz Ferdynand Kaczor i syn sp.k.
Adres
62-073 Ruchocice
wielkopolskie
,
grodziski
Numer telefonu
502 302 347
NIP
7880009970
Numer naboru
POIR.01.01.01-IP.01-00-002/19
Inne źródła finansowania
Zamawiający zamierza finansować prace B+R objęte zamówieniem ze środków POIR Poddziałanie 1.1.1 oraz środków własnych.
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
W dniu 01.04.2019 r. przeprowadzono wybór nadesłanych ofert na zapytania ofertowe umieszczone na portalu Baza Konkurencyjności. Dnia 28.03.2018 r. została nadesłana jedna oferta na usługę badawczo-rozwojową przez Jednostkę Badawczą w wysokości 695 000,00 PLN netto.
W związku z tym faktem, dokonano wyboru Jednostki Badawczej jako Podwykonawcy zapewniającej usługę badawczo-rozwojową, tj.
Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, ul. Starołęcka 31, 60-963 Poznań.