Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Miejsce i sposób składania ofert:
Za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: zinstalkaczor@gmail.com, w tytule wiadomości wskazując:
„Zapytanie ofertowe nr 01/2018”.
Ofertę sporządzić należy na załączonym druku „Formularz ofertowy” (Załącznik nr 1A do Zapytania ofertowego). Oferta powinna być podpisana przez Wykonawcę. W ofercie Wykonawca wskazuje cenę za usługę (jednostka naukowa) oraz możliwy termin podjęcia współpracy. Oferty są przygotowywane i składane na koszt Wykonawcy.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
zinstalkaczor@gmail.com
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Michał Zdanowicz
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
505 464 302
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wybór jednostki naukowej, która wykona prace badawczo-rozwojowe objęte projektem, którego celem jest opracowanie innowacyjnego układu technologicznego do produkcji i transportu materiałów budowlanych w trudnych warunkach gruntowo-wodnych.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
wielkopolskie
Powiat:
grodziski
Miejscowość:
Ruchocice
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wybór jednostki naukowej zapewniającej zaplecze techniczne oraz kadrę badawczą, która wykona usługę jako Podwykonawca w ramach projektu badawczo-rozwojowego Zamawiającego.
Celem projektu jest opracowanie mobilnej linii do produkcji zapraw cementowych. W ramach podjętego zadania zostanie zrealizowany szereg czynności badawczo-konstrukcyjnych pozwalających na odpowiednie dobranie i zmodernizowanie zestawu maszyn mobilnych pozwalających na transport ciężkich elementów linii w trudnych warunkach podmokłych dróg gruntowych. Prowadzone prace będą ukierunkowane na weryfikację i modernizację wybranych elementów układu jezdnego w zależności od warunków gruntowo-wodnych przy uwzględnieniu aspektów związanych z ochroną środowiska. Ponadto pod szczegółowe rozważania zostanie podjęta kwestia niezbędnego przy wytwarzaniu zapraw cementowych procesu mieszania. Prace projektowo-badawcze zakładają poprawę dotychczasowego procesu mieszania masy płynnej, poprzez dobór odpowiedniej geometrii układu mieszającego. Dodatkowo podjęte działania nad konstrukcją mieszalnika będą dotyczyły kwestii wykorzystanych do jego budowy materiałów konstrukcyjnych. Ze względu na pracę głównych elementów roboczych w warunkach intensywnego zużywania ściernego, koniecznym jest zadbanie o odpowiednią długość bezawaryjnego czasu pracy konstrukcji.
W ramach planowanych w Projekcie badań przemysłowych i rozwojowych zakłada się osiągnięcie następujących rezultatów:
- charakterystyka warunków naturalnych, którym powinna sprostać opracowywana linia,
- przetestowanie istniejących rozwiązań układu jezdnego dla wytypowanych warunków,
- sprawdzenie istniejących rozwiązań i dobór do warunków pracy odpowiedniego układu jezdnego pozwalającego na transport ciężkich elementów linii w trudnych warunkach podmokłych dróg gruntowych,
- opracowanie metodyki badań związanych ze stabilnością układu na terenach podmokłych,
- opracowanie odpowiedniego układu jezdnego dobranego do podłoża, na którym maszyna będzie pracować,
- przebadanie nowoczesnych materiałów o podwyższonej wytrzymałości pod kątem zużycia ściernego,
- wyeliminowanie obszarów o niskim stopniu wymieszania w łyżce mieszającej poprzez zmianę kształtu mieszadła,
- wyeliminowanie obszarów o niskim stopniu wymieszania w łyżce mieszającej poprzez zmianę kształtu łyżki.
Projekt jest realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, numer naboru POIR 01/1.1.1/2018.
Postępowanie jest prowadzone zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.
Przedmiot zamówienia
Zakres zadań jednostki naukowej w Projekcie obejmuje:
- wykonanie badań laboratoryjnych określających materiał najbardziej odpowiedni do warunków pracy,
- wykonanie badań polowych pozwalających na dobór odpowiedniego rodzaju układu jezdnego w zależności od podłoża,
- zaprojektowanie oraz przebadanie łyżki mieszającej pod kątem zwiększenia zdolności produkcyjnej oraz zmniejszenia ilości obszarów o niskim stopniu wymieszania wpływających na nierównomierne wymieszanie produktu,
- dobranie najbardziej odpowiedniego materiału, z którego powinna być wykonana łyżka,
- przebadanie materiałów trudnościeralnych odraz dobranie materiału najbardziej wytrzymałego na zużycie ścierne w masie betonowej.
Kod CPV
73000000-2
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Harmonogram realizacji zamówienia
Wykonawcy będą związani ofertą przez okres 30 dni kalendarzowych od upływu terminu składania ofert.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Wykonawca musi być uczelnią publiczną lub państwowym instytutem badawczym, lub instytutem PAN, lub inną jednostką naukową będącą organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, o której mowa w art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., która podlega ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych, o której mowa w art. 41 ust. 1 pkt 1 i art. 42 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2016 r. poz. 2045, z późn. zm.), i która otrzymała w rankingu z 2017 r. ocenę A+, A lub B (link_ranking_jednostek_naukowych_2017_MNiSW). Wykonawca powinien przedłożyć dokument potwierdzający status jednostki naukowej w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
Wiedza i doświadczenie
Wykonawca musi dysponować zespołem ekspertów o następujących kwalifikacjach:
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone publikacjami oraz zrealizowanymi projektami badawczymi/zleceniami w dziedzinie projektowania nowoczesnych urządzeń,
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone publikacjami oraz zrealizowanymi projektami badawczymi/zleceniami w dziedzinie obliczeń wytrzymałościowych wykorzystujących metodę MES,
- wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, potwierdzone publikacjami oraz zrealizowanymi projektami badawczymi/zleceniami w dziedzinie badań tribologicznych.
W celu potwierdzenia powyższych warunków Oferent składa odpowiednie załączniki wymienione w Formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik 1A do niniejszego Zapytania.
Potencjał techniczny
Wykonawca musi dysponować potencjałem technicznym umożliwiającym realizację zamówienia, w tym odpowiednim zapleczem laboratoryjnym do budowy, badania i testowania parametrów układu jezdnego w aspekcie ochrony środowiska naturalnego, oraz poprawy procesu mieszania masy płynnej w zależności od kształtu wirnika mieszalnika.
W celu potwierdzenia powyższych warunków Oferent składa odpowiednie załączniki wymienione w Formularzu ofertowym (Załącznik 1A).
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Wykonawca musi dysponować sytuacją ekonomiczną i finansową umożliwiającą wykonanie zamówienia.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Oferent powinien przedłożyć dokument potwierdzający status jednostki naukowej w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.
W odpowiedzi na Zapytanie Oferent składa Formularz ofertowy, stanowiący Załącznik 1A do niniejszego Zapytania, wraz z dodatkowymi załącznikami potwierdzającymi jego kwalifikacje, doświadczenie oraz potencjał wykonawczy.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
W przypadku złożenia ofert przez więcej niż jedną jednostkę naukową oferty będą oceniane według kryterium:
kryterium 1 – cena (waga 25)
P1=CN/COB x [50]
gdzie:
P1 – liczba punktów przyznanych Wykonawcy za zaoferowaną cenę CN – najniższa zaoferowana cena w postępowaniu
COB – cena zaoferowana w ofercie badanej
Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
kryterium 2 – możliwy termin podjęcia współpracy (waga 25)
50 pkt – za możliwość podjęcia współpracy niezwłocznie tj. do tygodnia od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy;
25 pkt – za możliwość podjęcia współpracy w terminie do dwóch tygodni od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy.
Wykonawcy, którzy zadeklarują dłuższy termin niż dwa tygodnie od przekazania informacji o wyborze Wykonawcy, nie otrzymają punktów w przedmiotowym kryterium.
kryterium 3 – posiadany sprzęt niezbędny do zrealizowania usługi (waga 25) Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
kryterium 4 – doświadczenie w realizacji prac badawczo-rozwojowych (waga 25) Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 50 pkt.
Punktacja otrzymana przez Oferenta – suma punktów uzyskanych łącznie w czterech kryteriach. Wygrywa oferta, która uzyska najwyższą łączną liczbę punktów.
Wykluczenia
Z postępowania wykluczeni są Wykonawcy powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w mieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
1) uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
2) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
4) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
Zinstal-Izol-Gaz Ferdynand Kaczor i syn sp.k.
Adres
62-073 Ruchocice
wielkopolskie
,
grodziski
Numer telefonu
502 302 347
NIP
7880009970
Numer naboru
POIR.01.01.01-IP.01-00-004/18
Inne źródła finansowania
Zamawiający zamierza finansować prace B+R objęte zamówieniem ze środków POIR Poddziałanie 1.1.1 oraz środków własnych
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
Dnia 14.11.2018 r. została nadesłana jedna oferta na usługę badawczo-rozwojową przez Jednostkę Badawczą w wysokości 608 800 PLN netto.
W związku z tym faktem, dokonano wyboru Jednostki Badawczej jako Podwykonawcy zapewniającej usługę badawczo-rozwojową,
tj. Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych, ul. Starołęcka 31, 60-963 Poznań.