Strona główna
Logo unii europejskiej

Specjalistyczna wąskopalnikowa wypalarka plazmowa do paneli ścian szczelnych przegrzewaczy oraz kotłów (nowa) 1 kpl.

Data publikacji: 20.07.2020

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 24-08-2020

Numer ogłoszenia

1254684

Status ogłoszenia

Zakończone

Miejsce i sposób składania ofert

Termin składania ofert do 24.08.2020 r. godz. 24:00:00, osobiście w siedzibie firmy ZELKOT - Brzezina, Urzynicok Sp. J., Nowy Dwór 8, 42-286 Koszęcin, lub e-mailem: zelkot@zelkot.pl

Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę

zelkot@zelkot.pl

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Michał Urzynicok

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

(34) 357 65 00

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

W związku z realizacja projektu nr WND-RPSL.03.02.00-24-01C3/19-002 tytuł: Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji elementów ciśnieniowych kotłów usprawniających proces wytwarzania pary lub podgrzania wody; planowanego do realizacji w ramach Działania 3.2. RPO WSL 2014-2020 proszę o wycenę specjalistycznej wąskopalnikowej wypalarki plazmowej do paneli ścian szczelnych przegrzewaczy oraz kotłów (nowa) 1 kpl.

Kategoria ogłoszenia

Dostawy

Podkategoria ogłoszenia

Dostawy inne

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: śląskie Powiat: lubliniecki Miejscowość: Nowy Dwór 8, 42-286 Koszęcin

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Cele projektu:
– Rozwój Wnioskodawcy poprzez wdrożenie i komercjalizację na rynek krajowy i zagraniczny innowacji produktowych, tj. rozszerzenie asortymentu o 4 produkty usprawniających proces wytwarzania pary lub podgrzania wody przez zwiększenie powierzchni wymiany ciepła w już istniejących blokach energetycznych o ograniczonej przestrzeni, której nie można rozbudować.
– Uzyskania elastyczności czasowej w realizacji zamówień poprzez zmianę organizacyjną i usprawnienie procesu produkcyjnego polegające na wprowadzeniu 1 innowacji procesowej (w skali świata), czyli sposób produkcji elementów ciśnieniowych kotłów na prekursorskiej linii technologicznej: hydraulicznej mało-gabarytowej giętarki do rur grubościennych sterowanej numerycznie, specjalistycznej wąskopalnikowej wypalarce plazmowej do paneli ścian szczelnych przegrzewaczy i kotłów zintegrowanych komputerowo z systemem zdalnego sterowania do projektowania i wizualizacji produktów
– Podniesienie jakości obsługi klienta i zwiększenie niezawodności pracy dzięki rozwiązaniom TIK: integracja urządzeń z systemem wnioskodawcy i dostawcy, umożliwiający zdalne sterowanie z pozycji biura oprogramowaniem, pozwalającym na konsultacje z klientami zagranicznymi, zdalne rozwiązywanie problemów, służące do projektowania i wizualizacji wytwarzanych produktów do wdrożenia i komercjalizacji na rynek krajowy i zagraniczny innowacyjnych produktów,
– Zwiększenie wydajności, dokładności dzięki otrzymaniu dotacji, zaangażowaniu środków prywatnych Firmy, wprowadzeniu innowacji marketingowej i organizacyjnej,
– Zwiększenie konkurencyjności wnioskodawcy i branży dzięki wprowadzeniu innowacji (produktowej procesowej, marketingowej i organizacyjnej), co skutkować będzie wzrostem liczby klientów i utworzeniem nowych miejsc pracy, realizacją celu – wzrost zatrudnienia.

Przedmiot zamówienia

Specjalistyczna wąskopalnikowa wypalarka plazmowa do paneli ścian szczelnych przegrzewaczy oraz kotłów (nowa) 1 kpl.
Urządzenie, zgodnie z wytycznymi, będzie miało parametry jak to opisano poniżej, równoważne lub wyższe:
Innowacyjna wypalarka do paneli ścian szczelnych sterowana numerycznie
Dane techniczne
•Dokładność pozycjonowania: +/- 0,05 mm (dot. własności mechanicznych maszyny)
•Dokładność powtarzalności: +/- 0,05 mm (dot. własności mechanicznych maszyny)
•Max prędkość pozycjonowania: 40 m/min
•Max prędkość suportu w osi palnika: 15 m/min
•Max przyspieszenie/opóźnienie: 1000 mm/sec2
•powierzchnia robocza 12m x 1m

Budowa maszyny i uzasadnienie
Prowadzenie bramy za pomocą precyzyjnych szyn jezdnych posadowionych na kolumnach wsporczych. Prowadzenie suportów za pomocą 2 szyn profilowanych z wózkami.

Belka poprzeczna wykonana z precyzyjnego profilu aluminiowego lub stalowego.
Obustronny napęd belki poprzecznej maszyny realizowany za pomocą niezależnych 2 napędów. Napędy wszystkich osi realizowane są za pomocą silników.

Suport palnika plazmowego wyposażony w automatyczne sterowanie wysokością palnika plazmowego podczas cięcia na podstawie pomiaru i regulacji napięcia łuku plazmowego. Funkcja ta jest serwowana cyfrowo z poziomu sterownika.
Stół materiałowy wyposażony w sekcje odciągowe dymów plazmowych, załączane elektrycznie z poziomu sterownika, kolejno w ślad za wędrującą bramą portalu, poprzez siłowniki i elektromagnetyczne zawory pneumatyczne.

Stół posiada kanał wentylacyjny umieszczony wzdłuż stołu. kanał odprowadza zanieczyszczone powietrze z komór stołu. Poszczególne komory są umiejscowione sąsiadująco na długości stołu. Zanieczyszczone powietrze przedostaje się do kanału wentylacyjnego poprzez otwory zamykane przesłoną za pomocą siłownika pneumatycznego.

Jednostką sterującą urządzeniem jest przemysłowy komputer o zwartej budowie i niewielkich gabarytach, testowany w komorze klimatycznej bezpośrednio po procesie produkcji. nie posiada ruchomych nośników informacji jak wirujące twarde dyski oraz wentylatora.

W aplikacji maszyny:
•komunikacje z serwonapędami osi za pomocą sieci z protokołem CAN Open
•komunikacja ze źródłem plazmy i peryferiami (stół materiałowy, centrala filtracyjna) za pomocą sieci światłowodowej czego dodatkową zaletą jest odseparowanie galwaniczne sygnałów zewnętrznych od sterownika
•komunikacja LAN z siecią zakładową umożliwiająca monitorowanie pracy i zdalne kontrolowanie parametrów maszyny również poprzez sieć Internet z centrum serwisowego producenta
• wejście USB

Interfejs dla użytkownika: minimum 15 calowy kolorowy ekran LCD, klawiatura, oraz przyciski umieszczone na pulpicie w tym joystick do sterowania ruchem maszyny.

Funkcje sterownika
Poza wszystkimi standardowymi funkcjami jakie oferuje sterownik: możliwość wczytania wszystkich parametrów cięcia tj. wszystkich parametrów odległościowo – czasowych dot. przebijania materiału, wysokości i prędkości cięcia bezpośrednio z programu ISO, bądź z bazy danych.

Cena zawiera:
opłaty celne, podatkowe, koszty zakupu, instalacji, montażu, pierwszego uruchomienia, transportu, opakowania, sprawdzenia i przystosowania nabytego sprzętu, szkolenia z bezpiecznej eksploatacji.

Kod CPV 42611000 -2 Obrabiarki specjalnego zastosowania
Kod CPV42990000-2 Różne maszyny specjalnego zastosowania

Kod CPV

42611000-2

Nazwa kodu CPV

Obrabiarki specjalnego zastosowania

Harmonogram realizacji zamówienia

Termin wykonania zamówienia: do 28-02-2021 r.

Załączniki

Pytania i wyjaśnienia

Brak pytań i wyjaśnień

Warunki zmiany umowy

Określenie zmian warunków umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
1. Umowa może być rozwiązana przez stronę w trybie natychmiastowym w przypadku, gdy druga strona pomimo pisemnego wezwania rażąco i uporczywie narusza warunki Umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy bez wypowiedzenia w trybie natychmiastowym w przypadku naruszenia przez Wykonawcę istotnych postanowień umowy.
2. Rozwiązanie Umowy nie zwalnia Stron z obowiązku uregulowania wobec drugiej Strony wszelkich zobowiązań z niej wynikających do dnia jej rozwiązania.
3. Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w trakcie jej trwania, w następujących przypadkach:
3.1 obniżenia ceny przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę – w takim przypadku wysokość wynagrodzenia Wykonawcy, zostanie obniżona do poziomu nowych cen oferowanych przez Wykonawcę;
3.2 zmiany stawki podatku od towarów i usług – w takim wypadku wysokość wynagrodzenia Wykonawcy, zostanie obliczona z uwzględnieniem nowej stawki VAT.
3.3 wydłużenia czasu dostawy z przyczyn niezależnych od zamawiającego lub wykonawcy (po akceptacji Zamawiającego), np. z powodu opóźnienia producenta, firmy logistycznej, działania siły wyższej.
4. Każda zmiana i uzupełnienie Umowy, z wyjątkiem tej wskazanej w ust. 3 pkt 3.2 powyżej, która będzie stosowana automatycznie od dnia wejścia w życie stosownych przepisów powszechnie obowiązujących, będzie wymagać aneksu w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Poza innymi przypadkami określonymi w treści Umowy, zmiany Umowy będą mogły być wprowadzane w związku z zaistnieniem okoliczności, których wystąpienia Zamawiający i Wykonawca nie przewidywali w chwili zawierania Umowy. Wskazane powyżej okoliczności nie mogą być wywołane zarówno przez Zamawiającego, jak i Wykonawcę, ani przez nich zawinione i muszą wywoływać ten skutek, iż Umowa nie może być wykonana wedle pierwotnej treści, w szczególności z uwagi na rażącą stratę grożącą jednemu z nich lub niemożność osiągnięcia celu Umowy. Okoliczności powyższe odnosić się mogą w szczególności do wystąpienia nagłych zmian stanu prawnego, gwałtownej dekoniunktury, kryzysów finansowych w skali ponadpaństwowej, konieczności uwzględnienia wpływu ewentualnych prac dodatkowych i zamiennych na realizację przedmiotu umowy.
6. Niezależnie od powyższego, Zamawiający dopuszcza możliwość zmian redakcyjnych Umowy oraz zmian będących następstwem zmian danych Stron ujawnionych w rejestrach publicznych, a także zmian korzystnych z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy, w szczególności przyspieszających realizację. W takiej sytuacji, Strony wprowadzą do umowy stosowne zmiany weryfikujące redakcyjne dotychczasowe brzmienie umowy bądź wskazujące nowe dane wynikające ze zmian w rejestrach publicznych albo też kierując się poszanowaniem wzajemnych interesów, zasadą równości oraz ekwiwalentności świadczeń i przede wszystkim zgodnym zamiarem wykonania przedmiotu umowy, określą zmiany korzystne z punktu widzenia realizacji przedmiotu umowy.
7. Strony będą zwolnione od odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązań wynikających z umowy, o ile niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania nastąpiło wskutek siły wyższej, którą należy rozumieć, jako zdarzenie nagłe, nieprzewidywalne i niezależne od woli stron, uniemożliwiające wykonanie umowy na stałe lub na pewien czas. Zdarzenie, któremu nie można było zapobiec, ani przeciwdziałać przy zachowaniu należytej staranności.
8. Strona, która zamierza żądać zwolnienia od odpowiedzialności z powodu siły wyższej zobowiązana jest powiadomić drugą stronę na piśmie, bez zbędnej zwłoki, o jej zajściu i ustaniu.
9. Zaistnienie siły wyższej powinno być udokumentowane przez stronę powołującą się na nią.
10. W razie zaistnienia okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
11. Zamawiający i Wykonawca podejmą starania polubownego rozstrzygnięcia wszelkich sporów powstałych pomiędzy nimi, a wynikających z umowy lub pozostających w pośrednim bądź bezpośrednim związku z umową, na drodze bezpośrednich negocjacji.
12. Wszelkie spory między Stronami wynikłe w związku albo na podstawie niniejszej umowy, których nie da się rozstrzygnąć w drodze negocjacji, będą rozstrzygane przez Sąd miejscowo właściwy dla siedziby Zamawiającego.
13. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne powszechnie obowiązujące odnoszące się do przedmiotu umowy.

Ocena oferty

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji

Opis kryteriów i sposobu oceny ofert:
1. Cenę stanowi całkowity koszt ponoszony przez Zamawiającego.
2. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert:
Waga poszczególnych kryteriów:
1) cena 70%
2) gwarancja - 30%.

Kryterium – „cena” będzie oceniane na podstawie ceny brutto przedmiotu zamówienia zawartej w ofercie, a liczba punktów obliczona będzie według poniższego wzoru:

Cno
------ x 70 pkt = … pkt
Cbo
gdzie „Cno” oznacza cenę najtańszej oferty, „Cbo” – cenę badanej oferty

+
Gbo
------ x 30 pkt = … pkt
Gmo
gdzie „Gmo” oznacza okres gwarancji w ofercie z najdłuższą gwarancją (nie dłuższy niż 7 lat), „Gbo” – okres gwarancji w ofercie badanej,
„Glo” – limit okresu gwarancji maksymalny ustalony przez zamawiającego (7 lat).

Wymagany minimalny okres gwarancji to 1 rok.

3. Zamawiający wybierze ofertę, która uzyska najwyższą liczbę punktów,
zgodnie z powyższym kryterium oceny ofert.

Wykluczenia

Wykluczenia
Zamówienie nie będzie udzielone podmiotom powiązanym z Beneficjentem osobowo lub kapitałowo, tj. wzajemne powiązania między Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w i mieniu Beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a. uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b. posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
c. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Zamawiający - Beneficjent

Nazwa

ZELKOT - BRZEZINA, URZYNICOK SPÓŁKA JAWNA

Adres

42-286 Nowy Dwór (część miejscowości Piłka)

śląskie , lubliniecki

Numer telefonu

343576500

NIP

5751572320

Tytuł projektu

Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji elementów ciśnieniowych kotłów usprawniających proces wytwarzania pary lub podgrzania wody

Numer projektu

RPSL.03.02.00-24-01C3/19-00

Informacja o wybranym wykonawcy

Rozstrzygnięte

Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena

Oferta z dnia 24.08.2020 r.
PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE MEXPOL SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Głogowska 23 45-315 Opole
NIP 754-24-80-402

Ocena 100 pkt.
Cena netto: 287 300,00 PLN, brutto: 353 379,00 PLN PLN.
Gwarancja 2 lata.
Liczba wyświetleń: 451