Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Treść ogłoszenia została zmieniona
Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie, ul. Szymanowskiego 17, jako zamawiający, informuje, że zmienia w ogłoszeniu o zamówieniu treść o terminie składania ofert, która otrzymuje brzmienie: „Termin składania ofert: do dnia 2.12.2019r.”.
(poprzednio: "Termin składania ofert: do dnia 27.11.2019r.”)
W załączeniu informacja (I) o zmianie treści ogłoszenia o zamówieniu.
Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie, ul. Szymanowskiego 17, jako zamawiający, przekazuje treść zapytań od wykonawców i wyjaśnienia zamawiającego dotyczące treści ogłoszenia oraz zmienia treść ogłoszenia i załączników:
a) ogłoszenia - rozdział „Skrócony opis przedmiotu zamówienia” - pkt 1.2),
b) załącznika „opis przedmiotu zamówienia” - rozdział III,
c) załącznika „projekt umowy” - § 3 ust. 3,
d) wzoru "formularza oferty" - zamieszczając poniżej oraz na stronie internetowej zamawiającego zmieniony załącznik.
W załączeniu "Pytania i wyjaśnienia treści ogłoszenia i informacja o zmianie treści ogłoszenia o zamówieniu
i załączników".
Miejsce i sposób składania ofert
I. Miejsce składania ofert:
1. Miejsce składania ofert: siedziba zamawiającego - sekretariat.
2. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
3. Oferta otrzymana przez zamawiającego po terminie składania ofert zostanie niezwłocznie zwrócona wykonawcy.
II. Opis sposobu składania i przygotowania oferty:
1. Sposób składania ofert:
- drogą elektroniczną: zmigdp@parseta.org.pl,
- w formie pisemnej na adres: Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, ul. Szymanowskiego 17, 78-230 Karlino - sekretariat.
2. Złożenie oferty wyraża stanowczą wolę wykonawcy do zawarcia umowy na warunkach określonych w ogłoszeniu oraz w projekcie umowy, który stanowi załącznik do ogłoszenia.
3. Oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy w obrocie gospodarczym zgodnie z aktem rejestracyjnym i wymogami ustawowymi, bądź przez osobę upoważnioną.
4. Jeżeli osoba/osoby podpisująca ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to z jego treści musi jednoznacznie wynikać uprawnienie do podpisania oferty.
5. Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą dokumentu pełnomocnictwa.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
7. Oferta musi być wypełniona w sposób czytelny, niezmywalnym tuszem, atramentem, wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez wykonawcę.
8. W przypadku sporządzania oferty i załączników na innych drukach niż formularze załączone do niniejszego ogłoszenia, należy zachować zakres danych zgodny z wymaganiami zamawiającego.
9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
10. Godziny pracy zamawiającego: od poniedziałku do piątku od godz. 7:30 do godz. 15:30.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
zmigdp@parseta.org.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Kamil Piecuch
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
(+48) 943-117-247
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) zakres podstawowy obejmuje 114 badań (część obowiązująca przy każdym badaniu): - zawiesiny ogólne, BZT5, fosfor ogólny, tlen rozpuszczony, temperatura, ChZTcr, azot ogólny, azot amonowy;
2) zakres dodatkowy (badania dodatkowe zlecane w zależności od potrzeb): - przewodność, barwa, zapach, związki fenolowe, węglowodory ropopochodne, niejonowy amoniak, całkowity chlor pozostały, odczyn pH, żelazo, cynk ogólny, miedź rozpuszczona, mangan, amonowy jon, azotyny, chlorki, siarczany, utlenialność z KMnC>4, glin, sód, akryloamid, antymon, arsen, azotany, benzen, benzo(a)piren, bor, bromiany, chlorek winylu, chrom, cyjanki, 1,2 dichloroetan, epichlorohydryna, fluorki, kadm, nikiel, ołów, miedź, rtęć, selen, pestycydy, suma pestycydów, suma trichloroetenu i tetrachloroetenu, suma wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych, suma THM., oraz badania mikrobiologiczne: ogólna liczba mikroorganizmów z wyszczególnieniem na rodzaje w 22 +/- 2 0 C po 72 h, Escherichia coli, Enterokoki, bakterie grupy coli.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia i w formularzu oferty zawierającymi planowane rodzaje badań oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do ogłoszenia o zamówieniu zwanego dalej „ogłoszeniem”.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
zachodniopomorskie
Powiat:
Miejscowość:
Powiat Kołobrzeg, Białogard, Świdwin, Szczecinek. Lokalizacja badań (rzeki): Pokrzywnica, Topiel, Mogilnica, Wogra, Liśnica, Parsęta, Dębnica, Pozostałe dopływy rzeki Parsęty.
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wybór wykonawcy na wykonanie usług w zakresie badania jakości wody.
Przedmiot zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług w zakresie badania jakości wody w ramach projektu pn. „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecze Parsęty PLH 320007” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia i w formularzu oferty zawierającymi planowane rodzaje badań oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do ogłoszenia o zamówieniu zwanego dalej „ogłoszeniem”.
3. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu pn.. „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecze Parsęty PLH 320007” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współfinansowanego ze środków fundacji Baltic.
4. Postępowanie zarejestrowano pod nr ZDPII.271.2.10.2019.
Kod CPV
73111000-3
Nazwa kodu CPV
Laboratoryjne usługi badawcze
Harmonogram realizacji zamówienia
Termin wykonania zamówienia: do dnia 31.12.2021r.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Wiedza i doświadczenie
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunek udziału w postępowaniu dotyczący posiadania uprawnień do wykonania określonej działalności lub czynności. Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawcy wykażą, że posiadają:
1) dokument potwierdzający akredytację laboratorium badawczego, tj. Certyfikat wystawiony przez Polskie Centrum Akredytacji lub certyfikat innego równoważnego ośrodka akredytacji, potwierdzający spełnianie postanowień normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005;
2) dokument właściwego miejscowo, dla działalności laboratorium, Państwowego Inspektora Sanitarnego, w zakresie (nie dotyczy laboratoriów Państwowej Inspekcji Sanitarnej):
a) zatwierdzenia systemu jakości prowadzonych badań wody,
b) zaświadczenia potwierdzającego przeszkolenie przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób pobierających próbki wody do badań albo równoważnie Certyfikat laboratorium w zakresie pobierania próbek wody.
2. Zamawiający wyraża zgodę na powierzenie wykonywania przedmiotu zamówienia lub jego części podwykonawcom.
Dodatkowe warunki
I. Wymagania dotyczące wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
II. Opis sposobu obliczenia ceny:
Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie łączną cenę brutto za wykonanie całego przedmiotu zamówienia, stanowiącą sumę (zakresu podstawowego i dodatkowego) łącznych cen ryczałtowych brutto poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym oraz jednostkowe ceny ryczałtowe brutto za wykonanie poszczególnych usług (za 1 badanie) określonych w formularzu cenowym, podając je w zapisie liczbowym, uwzględniające podatek od towarów i usług w stawce właściwej na dzień złożenia oferty.
III. Przesłanki unieważnienia postępowania:
1. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
2) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
3) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie zamawiającego;
4) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na podstawie innych przyczyn.
IV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty, w celu zawarcia umowy:
1. Wykonawca w miejscu i terminie wyznaczonym przez zamawiającego zobowiązany jest zgłosić się w celu zawarcia umowy.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli ich oferta zostanie wybrana, zamawiający żąda dostarczenia umowy regulującej współpracę tych wykonawców przed zawarciem umowy.
V. Pozostałe informacje:
1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego
w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 2188 ze zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy
z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 123 ze zm.).
2. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują dokumenty, oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę, zamawiający domniemywa, iż pismo wysłane przez zamawiającego na numer faksu lub adres poczty elektronicznej podany przez wykonawcę zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma.
4. Termin związania ofertą wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert. Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą.
5. Zamawiający może udzielić zamówienia kolejnemu wykonawcy w sytuacji, kiedy zarówno wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza jak i kolejny wykonawca uchylają się od zawarcia umowy.
Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w szczególności:
1) polegającą na możliwości zmian ilości poszczególnych rodzajów badań pod warunkiem, że zmiany te nie spowodują przekroczenia wynagrodzenia wykonawcy ustalonego w ofercie;
2) polegającą na możliwości wydłużenia terminu wykonania przedmiotu umowy, w przypadku braku wykorzystania środków przeznaczonych na realizację przedmiotu umowy w pełnej wysokości;
3) zmian w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia w zakresie wykonania prac nie wykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia, w sytuacji możliwości usprawnienia realizacji przedmiotu umowy;
4) zmian umowy związanych ze zmianą stanu prawnego w zakresie dotyczącym realizowanego przedmiotu umowy, który spowoduje konieczność zmiany sposobu jego wykonania przez wykonawcę;
5) w przypadku:
a) zmian stawki podatku od towarów i usług - wysokość wynagrodzenia wykonawcy zostanie odpowiednio zmieniona o kwotę wynikającą ze zmienionych stawek tego podatku obowiązujących w dacie powstania obowiązku podatkowego w czasie trwania umowy,
b) zmian wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę - każda ze stron umowy, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do drugiej strony o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę oraz jeżeli wykonawca wykaże, że osoby wykonujące przedmiot umowy osiągały minimalne wynagrodzenie za pracę, stanowiącą przedmiot umowy,
c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - każda ze stron umowy, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących tych zmian, może zwrócić się do drugiej strony o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
1. Oświadczenia lub dokumenty składane wraz z ofertą:
1) dokument potwierdzający akredytację laboratorium badawczego, tj. Certyfikat wystawiony przez Polskie Centrum Akredytacji lub certyfikat innego równoważnego ośrodka akredytacji, potwierdzający spełnianie postanowień normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005;
2) dokument właściwego miejscowo, dla działalności laboratorium, Państwowego Inspektora Sanitarnego, w zakresie (nie dotyczy laboratoriów Państwowej Inspekcji Sanitarnej):
a) zatwierdzenia systemu jakości prowadzonych badań wody,
b) zaświadczenia potwierdzającego przeszkolenie przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób pobierających próbki wody do badań albo równoważnie Certyfikat laboratorium w zakresie pobierania próbek wody.
2. Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował jedynym kryterium, jakim jest najniższa cena.
Wykluczenia
Wyjaśnienia dotyczące złożonych ofert, oświadczeń lub dokumentów; zasady poprawiania ofert; przesłanki odrzucenia oferty; przesłanki wykluczania wykonawców:
1. Zamawiający może wezwać wykonawców do złożenia, uzupełnienia lub poprawienia oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, w wyznaczonym przez siebie terminie.
2. Zamawiający może wezwać wykonawców do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, oświadczeń lub dokumentów, w wyznaczonym przez siebie terminie.
3. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z ogłoszeniem, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
4. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
1) jest niezgodna z obowiązującymi przepisami;
2) jej treść nie odpowiada treści ogłoszenia wraz z załącznikami, z zastrzeżeniem pkt 3 ppkt 3;
3) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz ze złożonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywa na wykonawcy;
4) zawiera błędy w obliczeniu ceny;
5) wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w pkt 3 ppkt 3;
6) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu.
6. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający dodatkowo wykluczy wykonawcę, który w sposób zawiniony naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych.
7. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Nazwa
ZWIĄZEK MIAST I GMIN DORZECZA PARSĘTY
Adres
78-230 Karlino
zachodniopomorskie
, białogardzki
Numer telefonu
943117247
Fax
943117116
NIP
6721041877
Tytuł projektu
Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecze Parsęty PLH 320007
Numer projektu
POIS.02.04.00-00-0040/17-00
Inne źródła finansowania
Informacja o "RODO":
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.05.2016r. str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest zamawiający;
2) dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych - adres e-mail: iod@parseta.org.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym
z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego oraz na podstawie przepisów ustawy, w szczególności:
a) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1429),
b) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, a w przypadku postępowań współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej dłużej (w zależności od wymagań prawnych),
c) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
4) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
5) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących, przy czym
w sytuacji, gdy wymagałoby to niewspółmiernie dużego wysiłku, administrator może żądać od Pani/Pana wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty bieżącego bądź zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, prawo to nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
6) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
J.S. Hamilton POLAND Sp. z o.o., ul. Chwaszczyńska 180, 81-571 Gdynia,
- data wpłynięcia oferty: 2.12.2019r.
- cena wybranej oferty: 36 537,15zł.