Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
I. Miejsce oraz termin składania ofert:
1. Miejsce składania ofert: siedziba zamawiającego.
2. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
3. Oferta otrzymana przez zamawiającego po terminie składania ofert zostanie niezwłocznie zwrócona wykonawcy.
II. Opis sposobu składania i przygotowania oferty:
1. Sposób składania ofert:
- drogą elektroniczną,
- w formie pisemnej.
2. Złożenie oferty wyraża stanowczą wolę wykonawcy do zawarcia umowy na warunkach określonych w ogłoszeniu oraz w projekcie umowy, który stanowi załącznik do ogłoszenia.
3. Oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania wykonawcy w obrocie gospodarczym zgodnie z aktem rejestracyjnym i wymogami ustawowymi, bądź przez osobę upoważnioną.
4. Jeżeli osoba/osoby podpisująca ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to z jego treści musi jednoznacznie wynikać uprawnienie do podpisania oferty.
5. Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą dokumentu pełnomocnictwa.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
7. Oferta musi być wypełniona w sposób czytelny, niezmywalnym tuszem, atramentem, wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez wykonawcę.
8. W przypadku sporządzania oferty i załączników na innych drukach niż formularze załączone do niniejszego ogłoszenia, należy zachować zakres danych zgodny z wymaganiami zamawiającego.
9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
zmigdp@parseta.org.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Kamil Piecuch
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
(+48) 943-117-247
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności, pełnienie kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego t.j. świadczenie usługi dotyczącej koordynacji, zarządzania, kontroli, nadzoru i rozliczenia robót budowlanych dla inwestycji prowadzonych w ramach realizacji projektu „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecza Parsęty PLH320007”.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia zawierającym wykaz zadań (elementów) objętych usługą nadzoru inwestorskiego, formularzu oferty oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do ogłoszenia o zamówieniu zwanego dalej „ogłoszeniem”.
3. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecza Parsęty PLH320007”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współfinansowanego ze środków fundacji Baltic.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi inne
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
zachodniopomorskie
Powiat:
białogardzki
Miejscowość:
Powiat Białogardzki, Powiat Świdwiński, na rzekach: Dębnica, Liśnica, Leszczynka, Mogilica.
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wybór wykonawcy na wykonanie usług kompleksowego nadzoru inwestorskiego dla
inwestycji prowadzonych w ramach realizacji projektu „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecza Parsęty PLH320007”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz współfinansowanego ze środków fundacji Baltic.
Przedmiot zamówienia
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje, w szczególności, pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego t.j. świadczenie usługi dotyczącej koordynacji, zarządzania, kontroli, nadzoru i rozliczenia robót budowlanych dla zadań prowadzonych w ramach realizacji projektu ramach projektu POIS.02.04.00-00-0040/17 pn. „Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecze Parsęty PLH 320007”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 w ramach działania 2.4. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w opisie przedmiotu zamówienia zawierającym wykaz zadań (elementów) objętych usługą nadzoru inwestorskiego, formularzu oferty oraz w projekcie umowy, które stanowią załączniki do ogłoszenia o zamówieniu zwanego dalej „ogłoszeniem”.
Postępowanie zarejestrowano pod nr ZDPII.271.2.6.2019
Kod CPV
71247000-1
Nazwa kodu CPV
Nadzór nad robotami budowlanymi
Dodatkowe przedmioty zamówienia
Kod CPV: 71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
Harmonogram realizacji zamówienia
Termin wykonania zamówienia: do dnia 30.06.2020r.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Wiedza i doświadczenie
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawcy wykażą, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali, co najmniej 2 usługi polegające na pełnieniu nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi związanymi z budową lub rozbudową tarlisk lub bystrzy lub urządzeń do migracji ryb lub renaturyzacji lub regulacji rzek, o wartości robót budowlanych min. 50 000,00 zł brutto każda.
2. Zamawiający nie wyraża zgody na powierzenie wykonywania przedmiotu zamówienia lub jego części podwykonawcom.
3. Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu
dotyczące zdolności zawodowej. Warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawcy wykażą, że:
1) dysponują lub będą dysponować co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane* w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń;
2) dysponują lub będą dysponować co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane* w specjalności hydrotechnicznej bez ograniczeń.
*Uprawnienia wydane zgodnie z art. 12, art. 12a oraz art. 14 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1186) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konfederacji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2018r., poz. 2272 ze zm.).
Warunki dotyczące dysponowania ww. osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, zostaną uznane za spełnione również wtedy, gdy wykonawca dysponuje lub będzie dysponował osobą, która łącznie posiadać będzie wymagane uprawnienia dla kilku tych osób.
Dodatkowe warunki
I. Wymagania dotyczące wadium: zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
II. Opis sposobu obliczenia ceny:
Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie cenę brutto za wykonanie całego przedmiotu zamówienia (podając ją w zapisie liczbowym), stanowiącą sumę cen ryczałtowych brutto poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym oraz ceny ryczałtowe brutto za wykonanie poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym, uwzględniające podatek od towarów i usług w stawce właściwej na dzień złożenia oferty.
III. Przesłanki unieważnienia postępowania:
1. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu;
2) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia;
3) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie zamawiającego;
4) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na podstawie innych przyczyn.
IV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty, w celu zawarcia umowy:
1. Wykonawca w miejscu i terminie wyznaczonym przez zamawiającego zobowiązany jest zgłosić się w celu zawarcia umowy.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, jeżeli ich oferta zostanie wybrana, zamawiający żąda dostarczenia umowy regulującej współpracę tych wykonawców przed zawarciem umowy.
V. Pozostałe informacje:
1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora
pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 2188
ze zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w
rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz. U. z 2019r. poz.
123 ze zm.).
2. Jeżeli zamawiający lub wykonawca przekazują dokumenty, oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz
informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu
ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej
strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę, zamawiający domniemywa,
iż pismo wysłane przez zamawiającego na numer faksu lub adres poczty elektronicznej podany przez
wykonawcę zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma.
4. Termin związania ofertą wynosi 30 dni od upływu terminu składania ofert. Wykonawca może przedłużyć
termin związania ofertą.
5. Zamawiający może udzielić zamówienia kolejnemu wykonawcy w sytuacji, kiedy zarówno wykonawca,
którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza jak i kolejny wykonawca uchylają się od zawarcia
umowy.
Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, w szczególności:
1) z zachowaniem wysokości wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym, w szczególności, w przypadku:
a) działania siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na termin wykonania przedmiotu umowy - termin wykonania przedmiotu umowy może zostać przesunięty o czas działania siły wyższej oraz o czas niezbędny do usunięcia skutków tej siły,
b) jeżeli opóźnieniu ulegną prace niezbędne do realizacji zamówienia na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych, usług lub dostaw określonych, w szczególności, w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót - termin realizacji będzie przesunięty o czas niezbędny do wykonania opóźnionych prac,
c) gdy prace objęte umowami na wykonanie przedmiotowych robót budowlanych, usług lub dostaw zostaną wstrzymane przez właściwe organy, z przyczyn niezależnych od wykonawcy, co uniemożliwia terminowe wykonanie przedmiotu umowy - termin wykonania przedmiotu umowy będzie przesunięty o czas niezbędny do wykonania prac wynikających z zaleceń właściwych organów,
d) zmiany terminów wykonania przedmiotowych robót budowlanych, usług lub dostaw. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie ze względu na ewentualne zmiany terminów realizacji prac związanych z realizacją przedmiotowego projektu,
e) zmiany wykonawców przedmiotowych robót budowlanych, usług lub dostaw,
f) zmian osób wskazanych w wykazie osób dotyczącym przedmiotowego postępowania, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, na inne osoby legitymujące się co najmniej uprawnieniami wymaganymi do wykazania spełniania warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu,
g) zmian w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia w zakresie wykonania prac nie wykraczających poza zakres przedmiotu zamówienia, w sytuacji możliwości usprawnienia realizacji przedmiotu umowy,
h) zmian umowy związanych ze zmianą stanu prawnego w zakresie dotyczącym realizowanego przedmiotu umowy, który spowoduje konieczność zmiany sposobu jego wykonania przez wykonawcę;
2) w przypadku zmniejszenia zakresu prac objętych przedmiotem zamówienia za wykonanie poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym - wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym zostanie wówczas obniżone, stosownie do zakresu niewykonanej części poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym, o wartość niewykonanego zakresu prac. Wynagrodzenie zostanie obniżone o kwotę stanowiącą iloczyn ceny ryczałtowej za wykonanie poszczególnych usług określonych w formularzu cenowym i współczynnika, będącego ilorazem pozostałego planowanego okresu wykonywania prac i całego planowanego okresu prac, odpowiednio do wykazu planowanych terminów realizacji zadań objętych usługą nadzoru inwestorskiego.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
1. Oświadczenia lub dokumenty składane wraz z ofertą:
1) wykaz usług wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy;
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego wraz z informacjami na temat ich uprawnień (z podaniem daty i pełnej nazwy oraz podstawy prawnej ich wydania).
2. Zamawiający najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował jedynym kryterium, jakim jest najniższa cena.
Wykluczenia
Wyjaśnienia dotyczące złożonych ofert, oświadczeń lub dokumentów; zasady poprawiania ofert; przesłanki odrzucenia oferty; przesłanki wykluczania wykonawców:
1. Zamawiający może wezwać wykonawców do złożenia, uzupełnienia lub poprawienia oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, w wyznaczonym przez siebie terminie.
2. Zamawiający może wezwać wykonawców do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert, oświadczeń lub dokumentów, w wyznaczonym przez siebie terminie.
3. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z ogłoszeniem, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
4. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli:
1) jest niezgodna z obowiązującymi przepisami;
2) jej treść nie odpowiada treści ogłoszenia wraz z załącznikami, z zastrzeżeniem pkt 3 ppkt 3;
3) zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz ze złożonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywa na wykonawcy;
4) zawiera błędy w obliczeniu ceny;
5) wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w pkt 3 ppkt 3;
6) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, który nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu.
6. Z postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający dodatkowo wykluczy wykonawcę, który w sposób zawiniony naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych.
7. Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
Nazwa
ZWIĄZEK MIAST I GMIN DORZECZA PARSĘTY
Adres
78-230 Karlino
zachodniopomorskie
, białogardzki
Numer telefonu
943117247
Fax
943117116
NIP
6721041877
Tytuł projektu
Ochrona łososia atlantyckiego i minoga rzecznego na Specjalnym Obszarze Ochrony Siedlisk Dorzecze Parsęty PLH 320007
Numer projektu
POIS.02.04.00-00-0040/17-00
Inne źródła finansowania
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4.5.2016r. str. 1), dalej „RODO”, zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest zamawiający;
2) dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych - adres e-mail: iod@parseta.org.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym
z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego oraz na podstawie przepisów ustawy, w szczególności:
a) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o przepisy ustawy z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2018r. poz. 1330 ze zm.),
b) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, a w przypadku postępowań współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej dłużej (w zależności od wymagań prawnych),
c) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy;
4) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
5) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących, przy czym
w sytuacji, gdy wymagałoby to niewspółmiernie dużego wysiłku, administrator może żądać od Pani/Pana wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty bieżącego bądź zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, prawo to nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
6) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Nierozstrzygnięte – Brak ofert