Strona główna
Logo unii europejskiej

dostawa laboratoryjnej linii ekstruzji w zakładzie do produkcji granulatów i elementów kompozytowych z pyłu drzewnego oraz pyłow recyklingowych w m. Szczuczyn woj. podlaskie

Data publikacji: 09.11.2018

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 19-11-2018

Numer ogłoszenia

1148670

Status ogłoszenia

Zakończone

Miejsce i sposób składania ofert

Ofertę można złożyć osobiście w siedzibie Zamawiającego lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: Zamawiającego : 3 Spare Sp. z o.o. z siedzibą w Białymstoku, 15-085 Białystok ul. Branickiego 17A lok.106 z dopiskiem na kopercie zapytanie ofertowe 21/11/2018 lub też pocztą elektroniczną na adres: office@3spare.eu z zaznaczeniem w treści wiadomości email zapytanie ofertowe 21/11/2018. O złożeniu oferty w terminie w wypadku przesyłki pocztowej lub wiadomości elektronicznej decyduje data i godzina doręczania na adres Zamawiającego lub adres poczty elektronicznej Zamawiającego .
Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym (Załącznik nr 1) wraz z uzupełnionymi i podpisanymi oświadczeniami (Załącznik nr 2, Załącznik nr 3) listami referencyjnymi, listą punktów serwisowych oraz podpisanym aktualnym odpisem z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej oraz dokumentami dotyczącymi reprezentacji lub umocowania a także dokumentami dotyczącymi specyfikacji technicznej/funkcjonalnej.

Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę

office@3Spare.eu

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Dariusz Cezary Bieryło tel.: 604 276 153, e-mail: dbierylo@3spare.eu zagadnienie formalne postępowania ofertowego Radosław Wierzbicki tel. 606787 062 email: rwierzbicki@3spare.eu zagadnienia techniczne postępowania ofertowego.

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

604276153

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa laboratoryjnej linii ekstruzji.
Laboratoryjna linia ekstruzji przeznaczona jest do badania właściwości surowca wsadowego o nazwie dry blend WPC, mieszaniny PVC oraz pyłu drzewnego pochodzącego z recyklingu, zwanego dalej pyłem drzewnym recyklingowym oraz umożliwia w dalszej części badań laboratoryjnych przeprowadzanie innych procedur badawczych w tym testowania kolorów i receptur technologicznych.

Kategoria ogłoszenia

Dostawy

Podkategoria ogłoszenia

Dostawy inne

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: podlaskie Powiat: grajewski Miejscowość: Szczuczyn

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Zamawiający oświadcza, że niniejsze zapytanie ofertowe jest realizowane w ramach projektu pt: „Budowa zakładu produkcji biokompozytów WPC na osnowie polimerów syntetycznych (PCV) oraz pyłu drzewnego pochodzącego z recyklingu odpadów drzewnych w tym odpadów przemysłu meblarskiego ”.

Przedmiot zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa laboratoryjnej linii ekstruzji.
Laboratoryjna linia ekstruzji przeznaczona jest do badania właściwości surowca wsadowego o nazwie dry blend WPC, mieszaniny PVC oraz pyłu drzewnego pochodzącego z recyklingu, zwanego dalej pyłem drzewnym recyklingowym oraz umożliwia w dalszej części badań laboratoryjnych przeprowadzanie innych procedur badawczych w tym testowania kolorów i receptur technologicznych.
Rezultatem procesu wytłaczania i mieszania jest poddana obróbce mechanicznej i termicznej masa WPC, którą następnie można poddać specyficznym pomiarom wielkości mechanicznych i chemicznych. Sam proces mieszania/wytłaczania powinien być monitorowany ( z archiwizowaniem wielkości pomiarowych) co najmniej w zakresie:
- temperatury procesu (T),
- ciśnień panujących w wytłaczarce (P),
- momentu obrotowego (M),
- czasu procesu (TIME).
Wszystkie wielkości powinny być rejestrowane w dedykowanym lub ogólnie dostępnym komputerowym systemie operacyjnym. Przetwarzanie danych musi być dokonywane w oprogramowaniu pozwalającym po zakończonym procesie dokonać analizy danych w ujęciu tabelarycznym, graficznym z analizą funkcyjną poszczególnych wielkości. System powinien pozwolić na rejestrację danych i przetworzenie w wykresy graficzne umożliwiając dokonania analizy porównawczej poszczególnych wielkości pomiarowych.
Pliki z danymi parametrami oraz wyniki przetwarzania powinny mieć opcję transferu do arkuszy kalkulacyjnych powszechnie używanych w pracy biurowej/laboratoryjnej.
Podstawowe parametry wytłaczarki laboratoryjnej:
1. Linia o małej mocy elektrycznej - maksymalnie 10 kW
2. Temperatura pracy do 250 st. C
3. Płynna regulacja prędkości obrotowej ślimaka/ślimaków - rotorów w zakresie od 10 obr /min, do co najmniej 60 obr/min.
4. Ślimaki/ rotory - jeden lub dwa pracujące ze sobą, w opcji pojedynczy: 20-32 mm, w opcji podwójny: każdy w zakresie od 20mm do 40mm.
5. Układ plastyfikacji preferowany L/D 25-40. Inne rozwiązania będą akceptowane w przypadku zachowania wydajności 7-10 kg/h pracy ciągłej
6. Wydajność linii ekstruzji co najmniej 7 kg/h do 10 kg/h pracy ciągłej.
8. Strefy grzewcze w ilości od 3 do 5 lub inne rozwiązanie alternatywne pozwalające uzyskać wymaganą wydajność i temperatury.
9. Linia powinna zawierać następujące strefy:
- zsypu,
- odgazowania,
- grzania,
- pomiaru i analizy wielkości mierzonych (monitor/wyświetlacz z pakietem programów do obróbki danych)
10. Linia napędzana silnikiem elektrycznym sterowanym falownikiem.
11. Części stykające się z surowcem wykonane ze stali nierdzewnej
12. Wielkości mierzone powinny być wyświetlane w czasie rzeczywistym podczas procesu wytłaczania/mieszania na dedykowanym wyświetlaczu/monitorze .
Do dostarczonego wyposażenia muszą być dołączone opracowane w języku polskim:
- dokumenty gwarancyjne
- specyfikacja techniczna/funkcjonalna urządzenia
- instrukcja obsługi w języku polskim
Specyfikacja techniczna/funkcjonalna urządzenia winna spełniać wymaganie/ umożliwić potwierdzenie/ iż przeprowadzane na laboratoryjnej linii ekstruzji próby i badania, sposób ich dokumentowania/ zapisywania/przetwarzania i analizy danych będą zgodne z normą PN -EN ISO /IEC 17025 oraz umożliwić potwierdzenie iż na materiale wyjściowym będzie możliwość dokonania badań i pomiarów kolorów i receptur technologicznych.

Kod CPV

38970000-5

Nazwa kodu CPV

Badawcze, testowe i naukowe symulatory techniczne

Dodatkowe przedmioty zamówienia

brak

Harmonogram realizacji zamówienia

Termin zakończenia realizacji: (protokół końcowy odbioru) 28 lutego 2019 r

Załączniki

Pytania i wyjaśnienia

Brak pytań i wyjaśnień

Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności

Do udziału w postępowaniu dopuszczeni są oferenci spełniający łącznie następujące warunki:
1. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania: sposób oceny na podstawie złożonego przez Oferenta aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania oferty.
2. Oferta została podpisana przez osoby mogące reprezentować ważnie i skutecznie prawnie Oferenta: sposób oceny na podstawie dokumentów rejestracyjnych lub dokumentów umocowania.
3. Nie posiadają zaległości podatkowych wobec Skarbu Państwa: sposób oceny na podstawie podpisanego oświadczenia dołączonego do zapytania ofertowego.
4. Potwierdzą wykonanie minimum 3 umów na dostawę do zakładów przemysłowych/laboratoriów zakładowych lub jednostek badawczych/naukowo-badawczych laboratoryjnej linii ekstruzji, jako Dostawca/Wykonawca/Podwykonawca. Sposób oceny na podstawie dostarczonych min. referencji z wykonanych umów. W wypadku podwykonawstwa sposób ocena na podstawie umowy Oferenta o podwykonawstwo.
5. Potwierdzą posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w obsłudze gwarancyjnej przedmiotu zamówienia - sposób oceny na podstawie podpisanego oświadczenia dołączonego do zapytania ofertowego z podaniem potencjału technicznego obsługi gwarancyjnej oraz listą punktów serwisowych .

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

Wiedza i doświadczenie

Oferent potwierdza posiadanie niezbędnej wiedzy i doświadczenia w obsłudze gwarancyjnej przedmiotu zamówienia - sposób oceny na podstawie podpisanego oświadczenia dołączonego do zapytania ofertowego z podaniem potencjału technicznego obsługi gwarancyjnej oraz listą punktów serwisowych .

Potencjał techniczny

brak

Osoby zdolne do wykonania zamówienia

brak

Sytuacja ekonomiczna i finansowa

Oferent nie posiada zaległości podatkowych wobec Skarbu Państwa: sposób oceny na podstawie podpisanego oświadczenia dołączonego do zapytania ofertowego.

Dodatkowe warunki

brak

Warunki zmiany umowy

Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron, wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem ust. 2. , o ile zmiany nie prowadza do zmiany charakteru umowy
2. Zmiana istotnych postanowień zawartej umowy dopuszczalna jest w przypadkach:
a) zmiany albo wprowadzenia nowych przepisów lub norm, jeżeli zgodnie z nimi konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego,
b) zmiany dotyczą realizacji dodatkowych dostaw, usług od dotychczasowego wykonawcy, nieobjętych zamówieniem podstawowym, o ile stały się niezbędne i są spełnione łącznie następujące warunki :
i. zmiana wykonawcy nie może być dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności sprzętu, usług i instalacji , zamówionych w ramach zamówienia podstawowego,
ii. zmiana wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego,
iii. wartość każdej kolejnej zmiany nie przekracza 50 % wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie
3. Zmiana umowy dopuszczalna jest również gdy spełnione są łącznie następujące warunki :
i. konieczność zmiany umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć
ii. wartość zmiany nie przekracza 50 % wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie
4. zmiana umowy jest dopuszczalna w wypadku gdy łączna wartość zmian jest mniejsza niż 209 000 euro i jednocześnie jest mniejsza niż 10 % wartości zamówienia określonej pierwotnie w umowie

Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy

Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym (Załącznik nr 1) wraz z uzupełnionymi i podpisanymi oświadczeniami (Załącznik nr 2, Załącznik nr 3) listami referencyjnymi, listą punktów serwisowych oraz podpisanym aktualnym odpisem z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej oraz dokumentami dotyczącymi reprezentacji lub umocowania a także dokumentami dotyczącymi specyfikacji technicznej/funkcjonalnej.

Zamówienia uzupełniające

brak

Ocena oferty

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji

Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spełniającą warunki/wymagania określone w zapytaniu ofertowym.
Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:


Kryterium Punktacja Sposób oceny
Cena Netto 70% Stosunek ceny najniższej oferty do ceny badanej oferty, mnożymy
przez 70
Gwarancja 30% Stosunek gwarancji badanej oferty do gwarancji najdłuższej, mnożymy
przez 30

Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania: 100 pkt.

Minimalny wymagany okres gwarancji: 24 miesięcy z czasem reakcji serwisu na zgłoszenie serwisowe 48 godzin. Gwarancja musi obejmować wszystkie elementy laboratoryjnej linii ekstruzji. Obsługa gwarancyjna winna być wykonywana w zakładzie produkcyjnym w Szczuczynie, będącym lokalizacją laboratoryjnej linii ekstruzji przez serwis gwarancyjny Wykonawcy .
Uzyskane oceny zostaną zaokrąglone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta spełni wszystkie warunki i wymagania określone w postępowaniu oraz otrzyma największą liczbę punktów.
W przypadku podania wartości oferty/ przedmiotu zamówienia w walucie obcej, przeliczanie na złote dokonane zostanie według średniego kursu NBP z dnia otwarcia ofert.

Wykluczenia

Zamówienie nie może być udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Za podmiot powiązany osobowo lub kapitałowo rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 5% udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Zamawiający - Beneficjent

Nazwa

3 SPARE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Adres

Jana Klemensa Branickiego 17A/106

15-085 Białystok

podlaskie , Białystok

Numer telefonu

858745080

Fax

858745031

NIP

5423070660

Tytuł projektu

Budowa zakładu produkcji biokompozytów WPC na osnowie polimerów syntetycznych (PVC) oraz pyłu drzewnego pochodzącego z recyklingu odpadów drzewnych w tym odpadów przemysłu meblarskiego.

Numer projektu

POIR.03.02.01-20-0010/17-00

Inne źródła finansowania

brak

Informacja o wybranym wykonawcy

Rozstrzygnięte

Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena

przedsiębiorcy R. Wiertelak, M. Wróblewski, A. Gołaski prowadzący działalność w formie spółki cywilnej ReMi Plast S.C z siedzibą w Czerwonaku, oferta z dnia 19.11.2018r, cena 134 000, PLN
Liczba wyświetleń: 829