Strona główna
Logo unii europejskiej

Urządzenie do docierania układu uzębienia

Data publikacji: 04.09.2018

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 20-09-2018

Numer ogłoszenia

1134796

Status ogłoszenia

Zakończone

Miejsce i sposób składania ofert

Miejsce składania ofert: Oferty wraz z załącznikami należy składać w formie papierowej w zamkniętej kopercie na adres Zamawiającego: BORIMEX ZK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 39-305 Borowa 110A, Polska.
Składane oferty należy podpisać i opieczętować. Każdy dokument powinien być podpisany przez osobę upoważnioną do podpisywania w imieniu Oferenta. Ofertę wraz z załącznikami należy złożyć w kopercie lub innym opakowaniu opatrzonym następującym napisem:
[Oferta w postępowaniu 5/BGK/2018. Nie otwierać przed godziną 10:00 dnia 14.09.2018r.]
Za datę złożenia oferty uznaje się datę wpływu oferty do Zamawiającego. Oferty złożone po terminie wskazanym w Zapytaniu ofertowym nie będą rozpatrywane.
Termin składania ofert: Ofertę należy złożyć do 14 września 2018r. do godziny 9:00.
Miejsce i termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert odbędzie się 14 września 2018r. o godzinie 10:00 w siedzibie Zamawiającego.

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Arkadiusz Krupa

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

534570900

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

Urządzenie do docierania układu uzębienia

Kategoria ogłoszenia

Dostawy

Podkategoria ogłoszenia

Dostawy inne

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: podkarpackie Powiat: mielecki Miejscowość: Borowa

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Realizacja w ramach projektu POIR.03.02.02-00-729/16 pt. „Technologia produkcji przekładni globoidalnych” w ramach Poddziałania 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Przedmiot zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę „Urządzenia do docierania układu uzębienia”. Zamawiający określa poniższe minimalne wymagania techniczne dla przedmiotu dostawy:
1. Zespół napędowy napędzający zespoły funkcjonalne systemu wyposażony jest w jednostkę napędową w postaci silnika elektrycznego.
2. Silnik trójfazowy o mocy nie mniejszej niż 11kW.
3. Obroty silnika pomiędzy 900 a 1100 rpm.
4. Moment obrotowy z silnika przekazywany za pomocą układu przeniesienia napędu, na współpracujące elementy przekładni, które poddawane są procesowi docierania.
5. Zespół roboczy systemu zamocowany za pośrednictwem uniwersalnego mechanizmu dokującego.
6. Docierane elementy przekładni zamocowane współosiowo z bębnem.
7. Zespół roboczy sprzęgnięty poprzez cięgno ogniwowe z modułem kontrolującym obciążenie.
8. Cięgno w postaci łańcucha wyposażone w napinacz, który ma umożliwić zachowanie odpowiedniego naciągu.
9. Moduł kontroli obciążenia wyposażony w oś z wielowypustem, za pośrednictwem którego moduł kontrolujący obciążenie sprzęgnięty jest z zespołem roboczym.
10. Moduł kontroli obciążenia stanowi układ hamujący, który generuje tarcie kinetyczne.
11. Przemysłowe hamulce tarczowe pneumatyczne pozytywne o ciśnieniu roboczym nie mniejszym niż 6 bar i momencie hamowania w zakresie 300 – 1200 Nm.
12. Hamowanie zrealizowane za pomocą hamulców pneumatycznych umieszczonych na końcach osi modułu kontroli obciążenia.
13. Kontrola procesu docierania z pozycji panelu sterowniczego za pomocą jednostki sterującej, która poprzez urządzenia elektryczne i elektroniczne połączone bezpośrednio z podzespołami systemu pozwala na kontrolę i sterowanie procesem docierania.
14. W celu zapewnienia pełnej kontroli procesu system wyposażony jest w czujnik momentu obrotowego i prędkości kątowej, czujnik temperatury, wskaźnik poziomu czynnika smarującego.
15. Za określenie stopnia obciążenia odpowiada cyfrowy układ, do którego wprowadzane są odczyty z sensorów, wynikową jest rzeczywisty uciąg układu w danej chwili, wyrażony w określonych jednostkach.
16. Efektywność docierania regulowana dwoma parametrami: Parametr 1: stopień obciążenia przekładni, Parametr 2: prędkość kątowa zespołu napędowego „na wejściu”. Metodyczne ustawienie powyższych parametrów wpływa na efektywność i skrócenie czasu docierania.
17. Wymagany sposób działania Urządzenia do docierania układu uzębienia:
Pierwszy etap procesu polega na zamontowaniu przekładni. Następnie moment obrotowy zostaje przekazany z silnika na ślimak układu wykonującego pracę. Za obciążenie przekładni odpowiada sterowany automatycznie układ cięgna ogniwowego o zmiennej geometrii zintegrowany z modułem kontrolującym obciążenie. Cały zespół wraz z programowalną jednostką sterującą stanowi segment generujący w funkcji czasu zmienne obciążenia. Zmiana parametrów obwodowych daje możliwość docierania elementów współpracujących przekładni w krótszym czasie.

Zamawiający zastrzega sobie, że:
1. Każdy oferent zobowiązany jest do zapoznania się z treścią załącznika nr 3 wzór umowy sprzedaży, co potwierdza dostarczając parafowane dokumenty.
2. Każdy Oferent, który chce złożyć ofertę zobowiązany jest zapoznać się z przygotowaną przez Zamawiającego na bazie zgłoszenia patentowego dokumentacją techniczną urządzenia. Jeżeli Oferent jest zainteresowany przekazaniem przez Zamawiającego, tej dokumentacji, zobowiązany jest przesłać wypełniony Wniosek o udostępnienie danych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszego Zapytania wraz z wypełnioną i podpisaną umową o poufności stanowiącą załącznik nr 5 do niniejszego Zapytania. Zapytanie należy przesłać lub złożyć na adres firmy BORIMEX ZK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 39-305 Borowa, Borowa 110 A, Polska. Kompletna dokumentacja techniczna zostanie przesłana w terminie 2 dni roboczych od wpływu Wniosku wraz z umową o poufności. Nie dostarczenie wniosku wraz z podpisaną umową o poufności skutkuje odrzuceniem oferty

Kod CPV

42140000-2

Nazwa kodu CPV

Przekładnie, przekładnie zębate i elementy napędowe

Dodatkowe przedmioty zamówienia

1. Zamówienie jako całość obejmuje dostawę kompletnego „Urządzenia do docierania układu uzębienia”.
2. Koszt transportu, rozładunku, montażu, uruchomienia urządzenia w cenie.
3. Pełne co najmniej 2-dniowe przeszkolenie personelu dla dowolnej liczby osób w cenie urządzenia.
4. Termin dostawy i uruchomienia urządzenia: nie później niż 31.03.2019r. Zamawiający zastrzega sobie, że planowany termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie przewidywał lub nie mógł przewidzieć w dniu przygotowywania Zapytania ofertowego. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu dostawy urządzenia z przyczyn niezależnych od Oferenta po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej na wydłużenie terminu realizacji tego zadania w ramach realizacji projektu.
5. Urządzenie w całości fabrycznie nowe.
6. Pełna dokumentacja urządzenia w języku polskim, zgodnie z zapisami zawartymi w punkcie 1.10.3 projektu umowy sprzedaży stanowiącej załącznik nr 3 do zapytania ofertowego 5/BGK/2018.
7. Wymagana jest szczegółowa oferta (specyfikacja techniczna) zawierająca co najmniej wszystkie parametry określone w Zapytaniu ofertowym.
8. Zamówienie musi zostać zrealizowane jako całość. Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych, uzupełniających i częściowych.
9. W cenie oferty Oferent uwzględni wszystkie zobowiązania i koszty niezbędne do poniesienia dla realizacji Zamówienia. Wynagrodzenie określone przez Oferenta zostanie ustalone na okres ważności Umowy i nie będzie podlegało zmianom.
10. Gwarancja min 12 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Wymagania odnośnie gwarancji opisane są szczegółowo w punkcie 4.1 Umowy sprzedaży, której wzór stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania.
11. Gwarancja czasu reakcji serwisu w ciągu nie więcej niż 24h. Czas reakcji serwisowej rozumiany jest jako osobiste stawiennictwo stałego opiekuna serwisowego w siedzibie firmy w celu rozpoczęcia prac nad usunięciem awarii.
12. Warunki płatności: Zaliczka 10%, płatność końcowa 90%. Warunki płatności szczegółowo opisane są w punkcie 3.2 Umowy sprzedaży, której wzór stanowi Załącznik nr 3 do niniejszego zapytania.
13. Ważność oferty: minimum 2 miesiące od daty terminu składania ofert.

Wymienione w punktach II i III parametry i warunki są łączne i obligatoryjne.

Harmonogram realizacji zamówienia

Termin dostawy i uruchomienia urządzenia: nie później niż 31.03.2019r. Zamawiający zastrzega sobie, że planowany termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w przypadku wystąpienia okoliczności, których nie przewidywał lub nie mógł przewidzieć w dniu przygotowywania Zapytania ofertowego. Zamawiający dopuszcza zmianę terminu dostawy urządzenia z przyczyn niezależnych od Oferenta po uzyskaniu zgody Instytucji Zarządzającej na wydłużenie terminu realizacji tego zadania w ramach realizacji projektu.

Załączniki

Pytania i wyjaśnienia

Brak pytań i wyjaśnień

Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:

- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności objętej przedmiotem zamówienia. Potwierdzeniem spełnienia warunku będzie przedłożenie aktualnego wydruku z KRS lub wydruk z CEIDG lub inny dokument potwierdzający posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności;

Wiedza i doświadczenie

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:

- posiadają niezbędną wiedzę dotyczącą znajomości przedmiotu zamówienia, jego dostawy, instalacji, uruchomienia i obsługi gwarancyjnej oraz pogwarancyjnej lub zobowiązanie do udostępnienia podmiotów zdolnych do wykonania powyższego. Potwierdzeniem spełnienia warunku jest złożenie oświadczenia na ofercie oraz przedłożenie listy referencyjnej potwierdzającej doświadczenie w projektowaniu i dostawie co najmniej dwóch zautomatyzowanych urządzeń elektromechanicznych o wartości nie mniejszej niż 100 tys.zł.

Sytuacja ekonomiczna i finansowa

O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy:

- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewaniającej wykonanie przedmiotu zamówienia. Potwierdzeniem spełnienia warunku jest złożenie oświadczenia na ofercie.

Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy

Ofertę należy sporządzić w na wzorze oferty stanowiącym Załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego. Każdy Wykonawca/Oferent może przedstawić tylko jedną ofertę. Do oferty należy dołączyć załączniki wymienione w formularzu i Zapytaniu ofertowym:
1. Oświadczenie o braku występowania powiązań kapitałowych lub osobowych – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego.
2. Szczegółową ofertę (specyfikację techniczną) zaproponowanego urządzenia zawierającą co najmniej wszystkie parametry określone w Zapytaniu ofertowym.
3. Aktualny wydruk z KRS lub wydruk z CEIDG lub inny dokument potwierdzający posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności.
4. Zaparafowaną umowę sprzedaży wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do zapytania ofertowego.
5. Listę referencyjną potwierdzającą doświadczenie w projektowaniu i dostawie co najmniej dwóch zautomatyzowanych urządzeń elektromechanicznych o wartości nie mniejszej niż 100 tys.zł.
Dopuszcza się składanie ofert w języku polskim lub angielskim. Oferty składane w innych językach muszą być przetłumaczone na język polski przez Oferenta lub tłumacza przysięgłego.
Wersje elektroniczne załączników do wypełnienia są dostępne na stronie Zamawiającego.

Ocena oferty

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji

Kryterium nr 1: Całkowita cena zamówienia netto – waga kryterium 80 pkt
Maksymalna ilość punktów do uzyskania 80.
Sposób przyznawania punktacji: ofertom będą przyznawane punkty w skali od 0 do 80, wg następującego wzoru:
Liczba punktów = (cena najniższa / cena badanej oferty) x 80
Do porównania ofert będzie brana pod uwagę cena zamówienia netto (bez VAT). W przypadku ceny podanej w walucie innej niż PLN, w celu porównania ofert, będzie ona przeliczana przy uwzględnieniu średniego kursu NBP z ostatniego dnia terminu składania ofert.
Składniki ceny zawierać muszą wszystkie elementy dostawy wskazane w pkt 1.10 projektu umowy sprzedaży stanowiącej załącznik nr 3 do zapytania ofertowego 5/BGK/2018.
Kryterium nr 2: Okres gwarancji dłuższy niż 12 miesięcy – waga kryterium 20 pkt
Sposób przyznawania punktacji: ofertom będą przyznawane punkty wg następującej metodologii:
-okres gwarancji 12 miesięcy – 0 pkt.
-okres gwarancji powyżej 12 miesięcy, jednak nie dłużej niż 25 miesięcy – 10 pkt.
-okres gwarancji powyżej 25 miesięcy – 20 pkt.
Gwarancja poniżej 12 miesięcy powoduje odrzucenie oferty. Gwarancja musi być zgodna z zapisami wskazanymi w pkt 4.1 projektu umowy sprzedaży stanowiącej załącznik nr 3 do zapytania ofertowego 5/BGK/2018.
Suma punktów możliwych do uzyskania wynosi 100. Do realizacji zostanie wybrana oferta, która uzyska największą ilość punktów będących sumą oceny kryteriów od 1 do 2.
W przypadku, gdy dwie lub więcej złożonych ofert otrzymają tą samą liczbę punktów będących sumą kryteriów od 1 do 2, o kolejności decydować będzie podany w ofercie poziom średniego zużycia energii w kWh.

Wykluczenia

Oferty będą podlegały odrzuceniu, jeżeli:
− Treść oferty nie odpowiada treści Zapytania ofertowego.
− Oferta złożona przez Wykonawcę/Oferenta nie spełnia wymogów określonych w Zapytaniu ofertowym.
− Oferta została złożona po wyznaczonym terminie.
 Oferta nie zawiera wszystkich wymaganych informacji i dokumentów zgodnie z pkt. VII Zapytania ofertowego „Informacja na temat sposobu złożenia oferty”
 Oferta została złożona przez Wykonawcę/Oferenta podlegającego wykluczeniu w związku z istnieniem powiązań osobowych lub kapitałowych. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru Wykonawcy, a Wykonawcą, polegające w szczególności na: a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej, b) posiadaniu co najmniej 5% udziałów lub akcji, o ile niższy próg nie wynika z przepisów prawa lub nie został określony przez Instytucję Zarządzającą w wytycznych programowych, c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Potwierdzeniem braku powiązań kapitałowych lub osobowych jest złożenie przez Wykonawcę/Oferenta oświadczenia o braku występowania w/w powiązań na ofercie. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do Zapytania Ofertowego 5/BGK/2018.

Zamawiający - Beneficjent

Nazwa

ZYGMUNT KRUPA PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „BORIMEX”

Adres

39-305 Borowa

podkarpackie , mielecki

Numer telefonu

175815514

Fax

175810538

NIP

8170001391

Tytuł projektu

Technologia produkcji przekładni globoidalnych

Numer projektu

POIR.03.02.02-00-0729/16-02

Informacja o wybranym wykonawcy

Rozstrzygnięte

Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena

Mario International Technology & Service Sp. z o.o.
Ul. Skowrończa 2 lok. 1
44-100 Gliwice
Liczba wyświetleń: 751