Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Ofertę można wysłać tradycyjną pocztą lub kurierem lub złożyć osobiście w zamkniętej kopercie z dopiskiem:
„Zapytanie ofertowe nr 1/04/NP/AKME/ŁÓDŹ 9.1.1/2018 – Doradca Zawodowy w projekcie nr RPLD.09.01.01-10-B074/17” na adres: Fundacja AKME ul. Naramowicka 172, 61-611 Poznań.
Termin nadsyłania ofert upływa 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 12:00. O terminie złożenia oferty decyduje data i godzina wpłynięcia oferty do Zamawiającego.
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Katarzyna Smolarska
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Tel./fax (22) 826-11-68, kom. 692 489 662
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa doradztwa - polegająca na łącznej realizacji :
1. Identyfikacji potrzeb oraz opracowania Indywidualnej Ścieżki Reintegracji (IŚR). Realizacja usługi obejmować będzie opracowanie IŚR dla 11 osób (6K/5M) pozostających bez zatrudnienia, tj. wyłącznie biernych zawodowo lub zarejestrowanych bezrobotnych, dla których zgodnie z Ustawą z 20.04.2004 r o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy, został określony III profil pomocy, w tym co najmniej 5 (3K/2M) osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym/umiarkowanym lub niepełnosprawnych intelektualnie lub z niepełnosprawnością sprzężoną lub z zaburzeniami psychicznymi, w wieku powyżej 18 lat, zamieszkujących w rozum. KC na obszarze województwa łódzkiego. Przewidywany czas na przeprowadzenie identyfikacji potrzeb oraz przygotowanie i opracowanie IŚR dla każdego Uczestnika Projektu to maksymalnie 4 godziny zegarowe. Usługa będzie realizowana na terenie całego województwa łódzkiego w zależności od miejsca zamieszkania zrekrutowanego Uczestnika Projektu w ramach procesu ciągłej rekrutacji. O miejscu realizacji usługi dla każdego Uczestnika Projektu Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: do 19 maja 2018 r.
2. Przeprowadzenia grupowego poradnictwa zawodowego. Realizacja usługi obejmować będzie 18 godzin grupowego poradnictwa zawodowego dla jednej grupy w liczebności 11 uczestników. Przedmiotowe poradnictwo będzie prowadzone w formie warsztatów w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej UP, w tym podnoszenia i uzupełniania ich kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Wyżej wymienione warsztaty będą bazowały na modelu Kuźni optymizmu i Orlego gniazda – elementów rezultatu PIW EQUAL pn. Model aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wypracowanego w projekcie pt. „Wstań, unieś głowę”. Usługa będzie realizowana na terenie całego województwa łódzkiego w zależności od miejsca zamieszkania zrekrutowanej grupy Uczestników Projektu w ramach procesu ciągłej rekrutacji. O miejscu realizacji usługi Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: od kwietnia 2018 r. do 19 maja 2018 r.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi szkoleniowe
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
łódzkie
Powiat:
Cel zamówienia
Zamówienie ma na celu zwiększenie zdolności do zatrudnienia i aktywnego udziału w życiu społeczno-zawodowym 11 osób (6K/5M) pozostających bez zatrudnienia, tj. wyłącznie biernych zawodowo lub zarejestrowanych bezrobotnych, dla których zgodnie z Ustawą z 20.04.2004 r o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy, został określony III profil pomocy, w tym co najmniej 5 (3K/2M) osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym/umiarkowanym lub niepełnosprawnych intelektualnie lub z niepełnosprawnością sprzężoną lub z zaburzeniami psychicznymi, w wieku powyżej 18 lat, zamieszkujących w rozumieniu KC na obszarze województwa łódzkiego.
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa doradztwa - polegająca na łącznej realizacji :
1. Identyfikacji potrzeb oraz opracowania Indywidualnej Ścieżki Reintegracji (IŚR) dla 11 osób (6K/5M) pozostających bez zatrudnienia, tj. wyłącznie biernych zawodowo lub zarejestrowanych bezrobotnych, dla których został określony III profil pomocy, w tym co najmniej 5 (3K/2M) osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym/umiarkowanym lub niepełnosprawnych intelektualnie lub z niepełnosprawnością sprzężoną lub z zaburzeniami psychicznymi, w wieku powyżej 18 lat, zamieszkujących województwo łódzkie. Przewidywany czas na przeprowadzenie identyfikacji potrzeb oraz przygotowanie i opracowanie IŚR dla każdego Uczestnika Projektu to maksymalnie 4 godziny zegarowe. Usługa będzie realizowana na terenie całego województwa łódzkiego w zależności od miejsca zamieszkania zrekrutowanego Uczestnika Projektu w ramach procesu ciągłej rekrutacji. O miejscu realizacji usługi dla każdego Uczestnika Projektu Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi.
Wykonawca zobowiązany jest do:
a. zidentyfikowania potrzeb 11 uczestników projektu m.in. poprzez:
- przeprowadzenie analizy sytuacji zawodowej i społecznej każdego Uczestnika Projektu, ze szczególnym wskazaniem jej/jego deficytów i predyspozycji,
- zdiagnozowanie potrzeb szkoleniowych i możliwości doskonalenia zawodowego,
- określenia rodzaju i zakresu narzędzi niezbędnych do aktywacji zawodowej i społecznej osoby objętej wsparciem,
- zdiagnozowanie potrzeb uczestników projektu pod kątem skorzystania przez nich z pakietu usług podstawowych (fryzjer, stylista, kosmetyczka).
- zaplanowanie ścieżki kariery.
b. opracowania dla każdego uczestnika projektu Indywidualnej Ścieżki Reintegracji (IŚR), która określi cele społeczno-zawodowe Uczestników Projektu, usługi aktywnej integracji i formy wsparcia zaplanowane indywidualnie do realizacji i odpowiadające kompleksowo na potrzeby poszczególnych uczestników projektu.
c. indywidualizacji świadczonych usług poprzez przeprowadzenia pogłębionej analizy umiejętności, predyspozycji i problemów zawodowych danego uczestnika,
d. posiadania niezbędnych kwalifikacji uprawniających do świadczenia usług z doradztwa zawodowego.
2. Przeprowadzenia grupowego poradnictwa zawodowego. Realizacja usługi obejmować będzie 18 godzin grupowego poradnictwa zawodowego dla 11 uczestników. Przedmiotowe poradnictwo będzie prowadzone w formie warsztatów w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej UP, w tym podnoszenia i uzupełniania ich kompetencji i kwalifikacji zawodowych. Wyżej wymienione warsztaty będą bazowały na modelu Kuźni optymizmu i Orlego gniazda. Usługa będzie realizowana na terenie całego województwa łódzkiego w zależności od miejsca zamieszkania zrekrutowanej grupy Uczestników Projektu w ramach procesu ciągłej rekrutacji. O miejscu realizacji usługi Wykonawca będzie informowany najpóźniej na 1 dzień przed terminem realizacji usługi.
Wykonawca zobowiązany jest do:
a. indywidualizacji wparcia, w tym pogłębionej diagnozy osób w najtrudniejszym położeniu społeczno-zawodowym, w zakresie aktywizacji społecznej co najmniej 4 Uczestników/czek Projektu zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym co najmniej 2 osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym/umiarkowanym lub niepełnosprawnych intelektualnie lub z niepełnosprawnością sprzężoną lub z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności w zakresie poprawy jego/jej sytuacji na rynku pracy i uzyskania zatrudnienia,
b. realizacji wsparcia zgodnego z przekazaną Indywidualną Ścieżką Reintegracji, dokonania jego analizy, a w razie potrzeby aktualizacji,
c. wsparcie uczestnika/czki projektu w lepszym zrozumieniu samego siebie w środowisku pracy oraz w wyborze nowego zatrudnienia i dążenia do lepszego przystosowania go/jej do rynku pracy.
Kod CPV
85312320-8
Nazwa kodu CPV
Usługi doradztwa
Harmonogram realizacji zamówienia
Identyfikacja potrzeb i opracowanie Indywidualnych Ścieżek Reintegracji do 12 maja 2018 r.
Przeprowadzenie grupowego poradnictwa zawodowego do 19 maja 2018 r.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Wykonawca powinien posiadać niezbędne kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu doradztwa zawodowego.
Wiedza i doświadczenie
Wykonawca powinien posiadać wykształcenie wyższe (psychologiczne, w kierunku psychologii doradztwa zawodowego albo podobne albo ukończone odpowiednie studia podyplomowe)/zawodowe lub certyfikat/zaświadczenie oraz doświadczenie zawodowe umożliwiające przygotowanie Indywidualnych Ścieżek Reintegracji uczestników projektu oraz przeprowadzenie grupowego poradnictwa zawodowego, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie, w pracy z określoną w projekcie grupą docelową, nie powinno być krótsze niż 2 lata.
Potencjał techniczny
Wykonawca powinien dysponować adekwatnym do zamówienia potencjałem technicznym i osobowym, umożliwiającym przeprowadzenie wszystkich elementów zamówienia.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Osoby bezpośrednio wykonujące zadania wymienione w zamówieniu powinny posiadać niezbędne kwalifikacje do świadczenia usług z zakresu doradztwa zawodowego, a ponadto posiadać wykształcenie wyższe (psychologiczne, w kierunku psychologii doradztwa zawodowego albo podobne albo ukończone odpowiednie studia podyplomowe)/zawodowe lub certyfikat/zaświadczenie oraz doświadczenie zawodowe umożliwiające przygotowanie Indywidualnych Ścieżek Reintegracji uczestników projektu oraz przeprowadzenie grupowego poradnictwa zawodowego, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w danej dziedzinie, w pracy z określoną w projekcie grupą docelową, nie powinno być krótsze niż 2 lata.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Wykonawca powinien znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (Zamawiający nie przewiduje płatności zaliczkowych).
Oferent powinien posiadać środki finansowe na rachunku bankowym w wysokości gwarantującej realizację całości zamówienia. W celu spełnienia tego warunku Oferent zobowiązany będzie przedłożyć do umowy na żądanie Zamawiającego dokumenty potwierdzające posiadanie środków finansowych na rachunku bankowym w wysokości zapewniającej wykonanie zlecenia oraz oświadczenie, że nie mają one charakteru środków publicznych.
Dodatkowe warunki
Do składania ofert zapraszamy wykonawców, którzy nie są powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, przy czym przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się:
- uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadanie co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Kompletna oferta musi zawierać :
1. Wypełniony i podpisany Formularz ofertowy (stanowiący Załącznik nr 1 do załączonego zapytania ofertowego)
2. Podpisane oświadczenie o braku powiązań (stanowiące Załącznik nr 2 do załączonego zapytania ofertowego)
3. Wykaz doświadczenia w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia (stanowiący Załącznik nr 3 do załączonego zapytania ofertowego).
4. Dokumenty potwierdzające posiadane doświadczenie zawodowe w pracy z określoną grupą docelową.
5. Dokument potwierdzający kwalifikacje do świadczenia usług z doradztwa zawodowego.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
1. Oferta powinna być sporządzona czytelnie w języku polskim
2. Przesłane przez Państwa informacje będą brane pod uwagę przy wyborze najkorzystniejszej oferty wg. kryterium punktowego: max. 100 pkt.
Kryterium wyboru oferty stanowić będzie:
KRYTERIUM 1: Cena wyrażona w kwocie brutto za 1 godzinę zegarową opracowania dla Uczestniczek/ów Projektu IŚR i przeprowadzenia dla nich grupowego poradnictwa zawodowego, obejmująca wszystkie koszty związane z wykonaniem całego zakresu zamówienia. Zamawiający dokona oceny i porównania złożonych ofert biorąc pod uwagę cenę brutto za całość zamówienia, przyznając punktację według wzoru:
Cena brutto – 80 pkt
wyliczana wg wzoru:
Cena oferowana brutto najtańszej oferty
Ilość punktów = ----------------------------------------------------------------------------------------- x 80
Cena ofertowa brutto ocenianej oferty
KRYTERIUM 2: Posiadane doświadczenie zawodowe w dziedzinie doradztwa zawodowego dla osób z niepełnosprawnościami– maximum 20 pkt.:
- od 2 do 3 lat doświadczenia zawodowego - 10 pkt
- powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego - 20 pkt
W celu potwierdzenia kryterium do Oferty należy dołączyć referencje lub kserokopię umowy.
Ocena zostanie przeprowadzona na podstawie przesłanej oferty Oferenta.
3. Jeżeli w niniejszym postępowaniu nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, iż zostały złożone oferty o takiej samej punktacji lub cena oferty najkorzystniejszej przekracza wartość środków przeznaczonych na realizację zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji cen.
4. Zamawiający może prowadzić negocjacje z Wykonawcą, którego oferta została wybrana.
Wykluczenia
Wykonawca nie może być powiązany z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo, przy czym przez powiązanie kapitałowe lub osobowe rozumie się:
- uczestniczenie w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadanie co najmniej 10% udziałów lub akcji,
- pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
ZWIĄZEK MŁODZIEŻY WIEJSKIEJ
Adres
00-020 Warszawa
mazowieckie
, Warszawa
Numer telefonu
228261168
Fax
228264455
NIP
5251916874
Tytuł projektu
Nowa perspektywa
Numer projektu
RPLD.09.01.01-10-B074/17-00