Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Treść ogłoszenia została zmieniona
Niniejsze postępowanie toczy się w trybie zapytania ofertowego, z zachowaniem zasady konkurencyjności, w związku z realizacją projektu w ramach działania 1.2 Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Celem jest dostarczenie usług badawczych polegających na badaniach laboratoryjnych dla poszczególnych elementów chassis mikropojazdów elektrycznych. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych.
Miejsce i sposób składania ofert
elektronicznie na adres: bartlomiej.czerniak@zieta.pl
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
bartlomiej.czerniak@zieta.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Bartłomiej Czerniak
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
+48 609 772 154
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie na wykonanie badań mechanicznych dla elementów konstrukcyjnych wykonanych w technologii FIDU a przeznaczonych dla przemysłu samochodowego.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
dolnośląskie
Powiat:
Wrocław
Miejscowość:
Wrocław
Cel zamówienia
Celem jest dostarczenie usług badawczych polegających na badaniach mechanicznych dla elementów konstrukcyjnych chassis mikropojazdów elektrycznych wykonanych w technologii FiDU.
Niniejsze ogłoszenie nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy prawo zamówień publicznych, a propozycje składane przez zainteresowane podmioty nie są ofertami w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest składanie ofert na wykonanie usługi badawczej. Obejmuje ona badania przemysłowe i rozwojowe dotyczących elementów wykonanych w technologii FiDU. Pełny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku "Zapytanie ofertowe".
W zakresie badań PRZEMYSŁOWYCH przedmiotem jest wykonanie następujących testów:
1. Wytrzymałościowe badania materiałowe (statyczne)
2. Wytrzymałościowe badania materiałowe (dynamiczne)
3. Badania sztywności cienkościennych elementów jednoosiowych przy ściskaniu
4. Badania sztywności cienkościennych elementów jednoosiowych przy skręcaniu
5. Badania sztywności cienkościennych elementów dwuosiowych przy ściskaniu
6. Badania sztywności cienkościennych elementów dwuosiowych przy skręcaniu
7. Badania sztywności cienkościennych elementów kompleksowych przy ściskaniu
8. Badania sztywności cienkościennych elementów kompleksowych przy skręcaniu
9. Badania sztywności wypełnionych pianami oraz starzonych cienkościennych elementów jednoosiowych przy ściskaniu
10. Badania sztywności wypełnionych pianami oraz starzonych cienkościennych elementów jednoosiowych przy skręcaniu
11. Badania wytrzymałościowe (statyczne) i analizy fraktograficzne wybranych typów złączy stosowanych w konstrukcji ramy pojazdu
12. Badania wytrzymałościowe (zmęczeniowe) i analizy fraktograficzne wybranych typów złączy stosowanych w konstrukcji ramy pojazdu
13. Badania sztywności chassis przy ściskaniu
14. Badania sztywności chassis przy skręcaniu
15. Analiza modalna (analiza częstotliwościowa)
16. Analiza modalna (analiza częstotliwościowa)
17. Analiza modalna węzłów w konstrukcji
18. Analiza drgań w rezonansie dla całościowej struktury typu „chassis”
19. Dobór kleju: opracowanie sposobu wykonywania połączeń klejonych dla profili elementów konstrukcyjnych wykonanych w technologii FIDU. Określenie warunków pracy oraz parametrów wytrzymałościowych do dalszego wykorzystania w symulacji MES.
W zakresie badań ROZWOJOWYCH :
1. Analiza modalna finalnego rozwiązania – wybranej konstrukcji ramy na platformie bazowej komercyjnego mikropojazdu. Analiza modalna dostarczonego pojazdu („chassis” na podwoziu) przy wymuszeniu wzbudnikiem elektrodynamicznym w warunkach laboratoryjnych. Analiza drgań. Pomiary drgań elementów konstrukcji podczas jazdy po testowym odcinku drogi. Określenie wpływu sztywnego podwozia na drgania „chassis”. Zbadanie sztywności i oszacowanie trwałości konstrukcji.
Uwaga: Badania i testy przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi normami ISO dla przemysłu automotive.
Wszystkie etapy/obszary prac B+R muszą się zakończyć stosownym raportem podsumowującym wyniki badań.
Kod CPV
73000000-2
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze
Harmonogram realizacji zamówienia
36 miesięcy, wrzesień 2020 r.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Wiedza i doświadczenie
Oferent powinien wykazać się wiedzą i doświadczeniem w zakresie tematyki opisanej w przedmiocie zamówienia. Podstawowy zakres wymagań odnośnie wiedzy i doświadczenia Oferenta usługi badawczej:
1) zaangażowanie do projektu co najmniej dwóch osób ze stopniem doktora posiadających doświadczenie w zakresie dyscypliny i specjalności naukowej obejmującej tematykę opisaną w przedmiocie zamówienia oraz posiadających minimum 5 publikacji naukowych związanych z przedmiotem zamówienia, opublikowanych w ciągu ostatnich 5 lat.
2) Udokumentowany dorobek w zakresie współpracy z przemysłem, min. 3 zlecenia przemysłowe, w zakresie dyscypliny i specjalności naukowej obejmującej tematykę opisaną w przedmiocie zamówienia, w okresie ostatnich 5 lat.
Oferent powinien udokumentować posiadanie odpowiedniej kadry, wiedzy i doświadczenia w formie zestawienia dorobku zespołu zaangażowanego w realizację usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Potencjał techniczny
Oferent powinien posiadać niezbędny potencjał techniczny umożliwiający realizację zakresu usługi badawczej opisanej w przedmiocie zamówienia. Podstawowy zakres wymagań odnośnie potencjału technicznego Oferenta usługi badawczej:
1) aparatura naukowo-badawcza wymagana do realizacji zakresu usługi badawczej.
Oferent powinien udokumentować w formie zestawienia posiadanego potencjału technicznego niezbędnego do realizacji usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Oferent powinien posiadać niezbędny potencjał techniczny umożliwiający realizację zakresu usługi badawczej opisanej w przedmiocie zamówienia. Podstawowy zakres wymagań odnośnie potencjału technicznego Oferenta usługi badawczej:
1) aparatura naukowo-badawcza wymagana do realizacji zakresu usługi badawczej.
Oferent powinien udokumentować w formie zestawienia posiadanego potencjału technicznego niezbędnego do realizacji usługi badawczej – załącznik nr 4 do zapytania ofertowego.
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Oferenci biorący udział w postępowaniu muszą znajdować się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej terminowe i zgodne z wymaganiami wykonanie zamówienia, muszą posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponować osobami zdolnymi do wykonania Zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do niniejszej oferty.
Dodatkowe warunki
Zamawiający podpisze umowę z Oferentem, który przedłożył najkorzystniejszą ofertę z zastrzeżeniem, że warunkiem wejścia w życie umowy z wybranym Oferentem będzie:
-Dla uczelni publicznej, państwowego instytutu badawczego, instytutu PAN lub innej jednostki naukowej będącej organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, o której mowa w art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., która podlega ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych, o której mowa w art. 41 ust. 1 pkt 1 i art. 42 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2014 r., poz. 1620) posiadanie co najmniej oceny B;
-Dla pozostałych podmiotów uzyskanie przez Zamawiającego pisemnej zgody Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w Warszawie na zlecenie oferentowi wykonania części merytorycznej projektu
Postanowienia ogólne:
1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
2. W przypadku unieważnienia postępowania o zamówienie Oferentom nie przysługuje roszczenie o zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu.
3. Złożenie oferty jest równoznaczne z przyjęciem bez zastrzeżeń wszystkich warunków postępowania.
4. Odstąpienie przez Zamawiającego od zawarcia umowy w przypadku zawiadomienia Oferenta o wyborze jego oferty nie może być podstawą roszczeń poniesionych kosztów udziału w postępowaniu.
5. W toku dokonywania oceny złożonych wniosków Zamawiający może żądać udzielenia przez Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich dokumentów.
6. Jeżeli oferta nie zawiera wszystkich wymaganych elementów, Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach wezwać Oferenta do jego uzupełnienia.
7. Zamawiający rezerwuje prawo do nagrywania dźwięku podczas spotkań technicznych z dostawcami. Przesłanie oferty będzie traktowane jako udzielenie zgody na nagrywanie spotkań.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo negocjacji ceny z Oferentem, którego oferta uzyskała najwyższą liczbę punktów, w przypadku, gdy cena zaoferowana przez Oferenta przekracza kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na realizację zamówienia.
Warunki zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Oferenta, w przypadku ziszczenia się konieczności zmiany wskazanego w ofercie/umówionego zakresu robót wynikającej z:
1. Koniecznych lub uzasadnionych zmian w dokumentacji projektowej powstałych z przyczyn niemożliwych do przewidzenia;
2. konieczności wykonania rozwiązań równoważnych wynikających z uwarunkowań technologicznych lub użytkowych;
3. ograniczeń finansowych po stronie Zamawiającego powodujących konieczność ograniczenia zakresu prac ujętych w ofercie.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia do umowy zawartej z wybranym Oferentem będą dokonywane w formie pisemnych aneksów do umowy podpisanych przez obie strony, pod rygorem nieważności.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Zamawiający wymaga od Oferenta oprócz przedstawienia wypełnionego formularza ofertowego (zgodnego ze wzorem stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania) przedstawienia następujących dokumentów:
1) Oświadczenia potwierdzające spełnienie warunków – załącznik nr 2 do oferty.
2) Oświadczenie w przedmiocie powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym - załącznik nr 3 do oferty.
3) Zestawienie dorobku zespołu zaangażowanego w realizację usługi badawczej oraz potencjału technicznego niezbędnego do realizacji usługi badawczej - załącznik nr 4 do oferty.
4) Zakres opisowy oferty - opis wyzwań / zagadnień technologicznych oraz ryzyk / zagrożeń związanych z planowanymi usługami badawczymi w odniesieniu do badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych przewidzianych w ramach projektu- załącznik nr 5 do oferty.
Inne dokumenty, które należy złożyć wraz z ofertą:
1) Kopię pełnomocnictwa oraz pozostałych dokumentów, o których mowa w niniejszym rozdziale poświadczone za zgodność z oryginałem przez Oferenta dla osoby/osób podpisującej/podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu Oferenta składającego ofertę, gdy prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów do niej załączonych.
Zamówienia uzupełniające
Nie wyklucza się udzielenia zamówień uzupełniających w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia określonej w umowie zawartej z Oferentem, o ile te zamówienia są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Kryterium oceny ofert: Kryterium WAGA (%)
Cena oferty (50%)
Termin realizacji zamówienia (30%)
Opis wyzwań / zagadnień technologicznych oraz ryzyk / zagrożeń związanych
z planowanymi usługami badawczymi w odniesieniu do badań przemysłowych w ramach projektu (20%)
Sposób oceny ofert:
Punkty za poszczególne kryteria będą obliczane zgodnie z poniższym wzorem:
Kryterium – cena
P=Cn/Cob x[50]
gdzie:
P – liczba punktów przyznanych Oferentowi za zaoferowaną cenę
CN – najniższa zaoferowana cena w postępowaniu
COB – cena zaoferowana w ofercie badanej
Kryterium – termin realizacji zamówienia
R=Tn/Tob x[30]
gdzie:
R – liczba punktów przyznanych Oferentowi za termin realizacji zamówienia
TN – najkrótszy termin zaoferowany w postępowaniu (liczony w dniach kalendarzowych)
TOB – termin zaoferowany w ofercie badanej (liczony w dniach kalendarzowych)
Kryterium - opis wyzwań / zagadnień technologicznych oraz ryzyk / zagrożeń związanych z planowanymi usługami badawczymi w odniesieniu do badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych przewidzianych w ramach projektu.
Opisu należy dokonać wedle wskazówek podanych w załączniku nr 5 do zapytania ofertowego. Ocena kryterium będzie dokonywana przez członków Komisji utworzonej przez Zamawiającego pod kątem:
-adekwatności opisu do celu i zakresu usługi badawczej;
-kompletności i szczegółowości opisu;
-spójności i logiczności opisu.
Możliwa do uzyskania punktacja w tym kryterium wynosi 20.
Maksymalna łączna liczba punktów do zdobycia wynosi 100. Suma poszczególnych kryteriów (1+2+3) będzie stanowiła wynik końcowy każdego z Oferentów. Wygrywa oferta, która otrzyma największą łączną liczbę punktów.
Wykluczenia
Zamawiający ma prawo odrzucenia oferty złożonej przez Oferenta niespełniającego warunków udziału w postępowaniu lub jeśli oferta jest niezgodna z niniejszym zapytaniem.
Nazwa
ZIETA PROZESSDESIGN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Adres
Stanisława Moniuszki 29/2
51-610 Wrocław
dolnośląskie
, Wrocław
Numer telefonu
693 969 063
NIP
8982176666
Tytuł projektu
Rozwój elementów konstrukcji ram w technologii FiDU dla mikropojazdów 2-, 3- i 4-kołowych z napędem elektrycznym
Numer projektu
POIR.01.02.00-00-0328/16-00
Rozstrzygnięte
Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena
Wyniki postępowania ofertowego nr 03/09/2017 Badania wytrzymałościowe
Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować o zakończeniu procedury wyboru wykonawcy w ramach zapytania ofertowego nr 03/09/2017 Badania wytrzymałościowe dotyczącego realizacji usługi badawczej na rzecz projektu badawczego
dla Zieta Prozessdesign Sp. z o.o.
Wyłoniona w toku postępowania oferta została złożona przez podmiot: Politechnika Wrocławska