Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie Formularza Aplikacyjnego (Załącznik nr 1) dostępnego w wersji Word i przesłanie do dnia 10 czerwca 2017 r. na adres: dorota.jastrzebska@ore.edu.pl
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
dorota.jastrzebska@ore.edu.pl
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Dorota Jastrzębska
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
22 570 83 43
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
Moderowanie sieci współpracy i samokształcenia adresowanej maksymalnie do około 30 osób – pracowników jednostek samorządu terytorialnego realizujących zadania oświatowe w swoich jednostkach.
Działalność sieci zorganizowana jest na platformie internetowej www.doskonaleniewsieci.pl
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi szkoleniowe
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
cała Polska
Powiat:
Cel zamówienia
Ośrodek Rozwoju Edukacji, jako Beneficjent projektu pozakonkursowego „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Priorytetu II, Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty POWER poszukuje moderatora sieci współpracy skierowanej do przedstawicieli JST, z którym zostanie zawarta umowa zlecenie.
Sieć współpracy i samokształcenia to zespół pracowników oświaty (samorządowców), reprezentujących różne jednostki samorządu terytorialnego, współpracujących ze sobą w ramach wybranego zagadnienia.
Celem funkcjonowania sieci jest wspólne rozwiązywanie problemów, wymiana doświadczeń, dzielenie się pomysłami, spostrzeżeniami i propozycjami – zarówno za pośrednictwem internetowej platformy, jak i bezpośrednio w trakcie spotkań osobistych. Członkowie sieci korzystają z własnej wiedzy, ale mogą również sięgać po pomoc zewnętrznych ekspertów. Pracują pod kierunkiem moderatora sieci współpracy i samokształcenia.
Przedmiot zamówienia:
Moderowanie sieci współpracy i samokształcenia adresowanej maksymalnie do około 30 osób – pracowników JST realizujących zadania oświatowe w swoich jednostkach.
Działalność sieci zorganizowana jest na platformie internetowej www.doskonaleniewsieci.pl
Zadaniem osoby moderującej prace sieci jest:
1. Inicjowanie wymiany doświadczeń przez publikowanie nowych tematów (np. krótkich wypowiedzi merytorycznych związanych z realizacją tematu sieci).
2. Zachęcanie uczestników sieci do wypowiedzi i moderowanie dyskusji między uczestnikami sieci (komunikacja grupowa).
3. Publikowanie przykładów działań wypracowywanych w ramach sieci współpracy, udzielanie informacji zwrotnych i zachęcanie innych do komentowania publikowanych treści (moderowanie komunikacji grupowej, indywidualnej i publikacja plików).
4. Dbałość o jakość wypracowywanych w ramach sieci współpracy produktów/materiałów.
5. Sporządzanie dla Koordynatora sieci współpracy i Zespołu projektu informacji związanych z funkcjonowaniem sieci.
6. Porządkowanie wypowiedzi i wpisów w sieci współpracy.
7. Bieżące kontakty z uczestnikami sieci oraz współpraca z trenerami, ekspertami oraz moderatorami pozostałych sieci.
8. Opracowanie planu sieci współpracy i samokształcenia oraz współpraca z Koordynatorem sieci współpracy i Zespołem Projektu w zakresie określania celów i przebiegu sieci.
9. Współpraca z ekspertami zewnętrznymi odpowiedzialnymi za wsparcie problemowe i przedmiotowe.
10. Moderowanie forum dyskusyjnego, czatów i innych form służących bieżącym kontaktom z uczestnikami sieci.
11. Podsumowanie pracy sieci w postaci sporządzenia raportu końcowego z prac sieci.
Zasady współpracy:
1. Moderator zobowiązuje się do uczestnictwa w szkoleniu dla moderatorów sieci współpracy dla samorządowców organizowanym w projekcie (w miesiącu lipcu 2017r.)
2. Moderator zobowiązuje się do uczestnictwa w spotkaniach (minimum 3 spotkania), prowadzonych przez koordynatora sieci współpracy, mających na celu skoordynowanie prac w sieciach współpracy i samokształcenia dla samorządowców, wymianę doświadczeń między moderatorami
3. Moderator zobowiązuje się do pozostania w stałym kontakcie z pracownikami Zespołu Projektowego oraz z koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia dla samorządowców.
4. Zamawiający przewiduje, że większość pracy zostanie zrealizowana w formie zdalnej.
5. Zamawiający przeszkoli Wykonawcę/moderatora także z obsługi platformy
i funkcjonalności służących pracy sieci oraz będzie służył wsparciem technicznym.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość modyfikacji przedmiotu zamówienia
w wyniku konsultacji przeprowadzonych z Wykonawcą.
7. Zamawiający przewiduje współpracę w oparciu o umowę o zlecenie. Rozliczenie będzie następowało raz w miesiącu na podstawie karty czasu pracy, przekazywanej przez Wykonawcę do dnia 15 każdego miesiąca.
Przedmiot zamówienia
Moderowanie sieci współpracy i samokształcenia adresowanej maksymalnie do około 30 osób – pracowników jednostek samorządu terytorialnego realizujących zadania oświatowe w swoich jednostkach.
Działalność sieci zorganizowana jest na platformie internetowej www.doskonaleniewsieci.pl
Kod CPV
80000000-4
Nazwa kodu CPV
Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Harmonogram realizacji zamówienia
Moderowanie sieci współpracy i samokształcenia będzie realizowane w okresie od 1 lipca 2017roku do 31 marca 2018roku.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
Wybór Wykonawcy:
Po analizie nadesłanych aplikacji zostanie wybrany Wykonawca, który spełnia wymagania (formalne i merytoryczne) oraz otrzyma największą liczbę punktów w trzech kryteriach; (1) Kompetencje i doświadczenie, (2) Koncepcja realizacji zadania, (3) Cena.
Nabór na moderatora przebiega w procedurze dwuetapowej; I etap – to ocena spełniania wymagań formalnych i merytorycznych, II etap – to ocena spełniania 3 kryteriów: (1) Kompetencje i doświadczenie, (2) Koncepcja realizacji zadania, (3) Cena. W ramach II etapu oferent w poszczególnych kryteriach uzyskuje punkty, których suma decyduje o wyborze Wykonawcy.
Informujemy, że zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu POWER łączne zaangażowanie Wykonawcy w realizację zadań zawodowych nie może przekraczać 276 godz. miesięcznie.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie wyłonienia Wykonawców bez podania przyczyny.
Do pobrania:
Załącznik nr 1 – Formularz Aplikacyjny
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Nie dotyczy
Warunki zmiany umowy
Zamawiający zastrzega sobie możliwość modyfikacji przedmiotu zamówienia w wyniku konsultacji przeprowadzonych z Wykonawcą.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Zamawiający może zażądać od oferentów kopii dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie, a także materiałów wymienionych przez Wykonawcę w Formularzu Aplikacyjnym.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Wymagania wobec kandydatów:
ETAP I wyboru Wykonawcy:
1. Wymagania formalne:
• Wykształcenie, co najmniej wyższe magisterskie
2. Wymagania merytoryczne:
• Doświadczenie w prowadzeniu zajęć e-learningowych dla osób dorosłych-kadry systemu oświaty i/lub doświadczenie w moderowaniu sieci współpracy.
• Udział w realizacji projektów związanych z wdrażaniem zmian w oświacie, w roli eksperta, trenera, autora materiałów szkoleniowych.
• Doświadczenie w pracy w jednostce samorządu terytorialnego na stanowisku związanym z realizacją zadań oświatowych w ciągu ostatnich 5 lat/ lub współpraca
z jednostkami samorządu terytorialnego w charakterze trenera, eksperta w ciągu ostatnich 5 lat.
• Złożenie kompletnej dokumentacji – uzupełniona oferta wraz z zaznaczonymi oświadczeniami i wskazaną ceną.
Oferta, która nie spełni wymogów formalnych i merytorycznych, zostaje odrzucona i nie podlega dalszej ocenie, tj. ocenie w II etapie.
UWAGA Doświadczenie oferenta wskazane w wymaganiach merytorycznych nie może być ponownie wskazane w kryterium Kompetencje i doświadczenie.
ETAP II wyboru Wykonawcy:
Oferty, które spełnią wymagania formalne i merytoryczne zostaną poddane ocenie wg. następujących kryteriów:
1. Kryterium Kompetencje i doświadczenie:
Ocenione zostanie na podstawie informacji przedstawionych przez kandydata w Formularzu Aplikacyjnym. Ocena punktowa w ramach kryterium: Kompetencje i doświadczenie zostanie dokonana zgodnie ze wzorem, przy czym 1%=1 punkt;
An
A = ------------------------------------------------------------------ 100 x 30%, gdzie
Ao
An – oznacza liczbę punktów cząstkowych w kryterium doświadczenie przyznanych rozpatrywanej ofercie,
Ao – oznacza maksymalną liczbę punktów możliwą do osiągnięcia,
A – liczbę punktów przyznanych badanej ofercie.
Punkty w tym kryterium zostaną przyznane w skali punktowej od 0 do 30 punktów na podstawie analizy treści, zawartych w Formularzu Aplikacyjnym. Pod uwagę będą brane następujące elementy:
A. Doświadczenie w prowadzeniu zajęć e-learningowych dla osób dorosłych-kadry systemu oświaty i/lub doświadczenie w moderowaniu sieci współpracy.
Sposób oceny:
a. od 20 do 80 godzin dydaktycznych przeprowadzonych zajęć e-learningowych i/lub moderowanie sieci współpracy – 5 pkt;
b. od 81 i więcej godzin dydaktycznych przeprowadzonych zajęć e-learningowych i/lub moderowanie sieci współpracy – 10 pkt;
B. Udział w realizacji projektów związanych z wdrażaniem zmian w oświacie, w roli eksperta, trenera, autora/ współautora materiałów szkoleniowych.
Sposób oceny:
a. od 1 do 3 udział w projektach – 5 pkt;
b. od 4 i więcej udział w projektach – 10 pkt;
C. Doświadczenie w pracy z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie związanym z realizacją zadań oświatowych w ciągu ostatnich 5 lat ( wykonywanie diagnoz dla JST, praca w JST, szkolenia dla przedstawicieli JST).
Sposób oceny:
a. od 1 do 4 zrealizowanych zadań z JST – 5 pkt;
b. od 5 i więcej zrealizowanych zadań z JST – 10 pkt.
2. Kryterium Koncepcja realizacji zadania
Ocenione zostanie na podstawie informacji przedstawionych przez kandydata w Formularzu Aplikacyjnym. Ocena punktowa w ramach kryterium: Koncepcja realizacji zadania zostanie dokonana zgodnie ze wzorem, przy czym 1%=1 punkt;
An
A = ------------------------------------------------------------------ 100 x 51%, gdzie
Ao
An – oznacza liczbę punktów cząstkowych w kryterium doświadczenie przyznanych rozpatrywanej ofercie,
Ao – oznacza maksymalną liczbę punktów możliwą do osiągnięcia,
A – liczbę punktów przyznanych badanej ofercie.
Punkty w tym kryterium zostaną przyznane w skali punktowej od 0 do 51 punktów na podstawie analizy treści, zawartych w Formularzu Aplikacyjnym. Pod uwagę będą brane następujące elementy:
W kryterium tym należy zaproponować;
• 3 tematy sieci współpracy i samokształcenia dla przedstawicieli JST,
• do każdego z zaproponowanych tematów, zaproponować plan jego realizacji z przedstawicielami JST w okresie 9 miesięcy.
Sposób oceny tematów sieci współpracy i samokształcenia:
• zbieżność zaproponowanej tematyki sieci współpracy dla samorządowców z aktualnymi potrzebami/problemami/wyzwaniami JST - (max. po 5 pkt. za każdy temat),
Sposób oceny planów realizacji sieci współpracy i samokształcenia:
• wykorzystanie różnorodnych form pracy z samorządowcami w ramach sieci ( max. po 4 pkt. za każdą sieć),
• racjonalny/ wykonalny plan realizacji sieci współpracy ( max. po 3 pkt. za każdą sieć),
• przygotowanie z samorządowcami, w ramach sieci, produktów/materiałów, które mogą zostać wykorzystane przez inne JST w praktyce samorządowej ( max. po 5 pkt za każdą sieć)
3. Kryterium Ceny:
Ocenione zostanie na podstawie podanej przez Wykonawcę w ofercie ceny brutto wykonania zamówienia. Ocena punktowa w ramach kryterium ceny zostanie dokonana zgodnie ze wzorem, przy czym 1%=1 punkt,:
Cn
C = ------------------------------------------------------------------ 100 x 19%, gdzie
Co
Cn – oznacza najniższą cenę zaproponowaną,
Co – oznacza cenę zaproponowaną w ofercie badanej,
C – liczbę punktów przyznanych badanej ofercie.
Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
W ramach II etapu oferent w poszczególnych kryteriach uzyskuje punkty, których suma decyduje o wyborze Wykonawcy.
Z oferentem, który uzyska najwyższą liczbę punktów (sumarycznie, uzyskaną we wszystkich kryteriach) zostanie podpisana umowa na wykonanie ww. zadania.
Wykluczenia
Zakres wykluczeń z możliwości realizacji zamówienia:
Z możliwości realizacji zamówienia wyłączone są osoby, które powiązane są z Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta, w tym poprzez pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI
Adres
00-478 Warszawa
mazowieckie
, Warszawa
Numer telefonu
223453700
Fax
223453700
NIP
7010211452
Tytuł projektu
Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów
Numer projektu
POWR.02.10.00-00-0003/15-00