Strona główna
Logo unii europejskiej

Zapytanie numer 10/WCES/2016 dotyczące wyboru opiekunów grup inicjatywnych Przedsiębiorstw Społecznych oraz nowych Przedsiębiorstw Społecznych w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”, realizowanego w ramach poddziałania 7.3.2 WRPO 2014+

Data publikacji: 28.01.2016

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 04-02-2016

Numer ogłoszenia

1000389

Status ogłoszenia

Zakończone

Miejsce i sposób składania ofert

Podpisaną ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć do siedziby Zamawiającego osobiście lub listem poleconym/kurierem do dnia 04.02.2016 r. do godziny 23:59. Decyduje data faktycznego wpływu oferty do Zamawiającego (nie np. data nadania, data stempla pocztowego). Oferty, które wpłyną po terminie zostaną odrzucone.

Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę

lidia.wesierska@barka.org.pl

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Lidia Węsierska-Chyc

Skrócony opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie osób, które w ramach realizowanego projektu podejmą rolę opiekunów grup inicjatywnych Przedsiębiorstw Społecznych oraz nowych Przedsiębiorstw Społecznych – łącznie 8 miesięcy w przypadku jednego podmiotu.

Kategoria ogłoszenia

Usługi

Podkategoria ogłoszenia

Usługi inne

Miejsce realizacji zamówienia

Województwo: wielkopolskie Powiat:

Opis przedmiotu zamówienia

Cel zamówienia

Celem zamówienia jest wybór opiekunów grup inicjatywnych Przedsiębiorstw Społecznych oraz nowych Przedsiębiorstw Społecznych, którzy sprawowaliby opiekę nad w/w podmiotami przez okres 8 miesięcy.

Przedmiot zamówienia

Czas trwania zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 2018-08-31
Okres świadczenia usługi: 8 miesięcy dla 1 grupy inicjatywnej PS/PS
Wymiar czasowy (maksymalny): 20 godzin miesięcznie
Miejsce realizacji zamówienia: Subregion Poznański - miasto Poznań, powiat poznański, powiat obornicki, powiat szamotulski, powiat śremski, powiat średzki.

Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie osób, które w ramach realizowanego projektu podejmą rolę opiekunów grup inicjatywnych Przedsiębiorstw Społecznych oraz nowych Przedsiębiorstw Społecznych łącznie 8 miesięcy w przypadku jednego podmiotu.

Zadania opiekunów grup inicjatywnych Przedsiębiorstw Społecznych oraz nowych Przedsiębiorstw Społecznych:
1) Moderowanie pracy grupy inicjatywnej chętnej do założenia Przedsiębiorstwa Społecznego, pomoc w rozpoznaniu pełnionych ról grupowych, pomoc we wstępnym podziale kompetencji w grupie inicjatywnej oraz Przedsiębiorstwie Społecznym, wspieranie procesu integracji członków.
2) Wspólne z grupą inicjatywną opracowanie pomysłów oraz wstępnych planów i harmonogramu działalności Przedsiębiorstwa Społecznego.
3) Wzięcie razem z grupą inicjatywną udziału w 3 dniowych warsztatach opracowania biznesplanu.
4) Wspólne z grupą inicjatywną opracowanie biznesplanu Przedsiębiorstwa Społecznego oraz wsparcie w przygotowaniu kompletu dokumentów założycielskich (statut, regulaminy, formularze wniosków do KRS itp.).
5) Pomoc w organizacji i dokumentacji zebrania założycielskiego.
6) Pomoc w organizacji procesów doradztwa specjalistycznego, pomoc w rozpoznawaniu potrzeb organizacyjnych ujawniających się w Przedsiębiorstwie Społecznym.
7) Oddziaływanie na członków i pracowników Przedsiębiorstwa Społecznego, przy pomocy narzędzi coachingowych oraz podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, w celu kształtowania postaw aktywności oraz odpowiedzialności za organizację i realizowane przez nią zadania.
8) Przygotowywanie niezbędnej dokumentacji, zgodnie z założeniami oraz zasadami Projektu.
9) Stały, ścisły kontakt z personelem zaangażowanym w realizację Projektu, bieżące raportowanie do Kierownika Projektu lub osoby przez niego wyznaczonej do tego celu.

Realizacja zadań będzie odbywała się:
1) W formie spotkań, poradnictwa indywidualnego oraz grupowego - doradztwa bezpośredniego (świadczonego osobiście w siedzibie WCES lub w innym dogodnym miejscu dla klienta).
2) W uzasadnionych, wyjątkowych przypadkach, w formie indywidualnego doradztwa pośredniego z wykorzystaniem Internetu i telefonu.

Kod CPV

73000000-2

Nazwa kodu CPV

Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze

Harmonogram realizacji zamówienia

Czas trwania zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 2018-08-31. Okres świadczenia usługi: 8 miesięcy dla 1 grupy inicjatywnej PS/PS

Załączniki

Pytania i wyjaśnienia

Brak pytań i wyjaśnień

Wiedza i doświadczenie

1) Wykonawcy ubiegający się o zamówienie muszą posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie, a w szczególności powinni:
• posiadać wyższe wykształcenie oraz kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania podmiotami ekonomii społecznej;
• posiadać co najmniej 5-letnie udokumentowane doświadczenie zawodowe, w tym minimum 3-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej lub pracy/współpracy z podmiotami ekonomii społecznej;
• posiadać udokumentowane doświadczenie w organizacji i współpracy z Podmiotami Ekonomii Społecznej.
2) Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia” na podstawie złożonych przez Wykonawcę dokumentów i oświadczeń.
3) Wykonawca, który nie spełni któregokolwiek z warunków zostanie odrzucony z udziału w postępowaniu.
4) Zamawiający w celu potwierdzenia spełniania warunków określonych powyżej wymaga przedłożenia następujących dokumentów:
• CV wraz ze szczegółowym opisem doświadczenia;
• kserokopii dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje;
• kserokopii dokumentów poświadczających posiadane doświadczenie zawodowe.
Zamawiający zastrzega możliwość sprawdzenia informacji zawartych w dokumentach.

Dodatkowe warunki

1. Z uwagi na fakt, że niniejsze Zapytanie ofertowe zostało opublikowane przed otrzymaniem środków wynikających z umowy o dofinansowanie na realizację usług Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym jego etapie.
2. Zamawiający zapłaci za faktycznie wykonaną usługę na podstawie protokołu sporządzonego przez Wykonawcę, wskazującym prawidłowe wykonanie zadań, liczbę oraz ewidencję godzin w danym miesiącu kalendarzowym poświęconych na wykonanie zadań w projekcie.
3. Zapłata zostanie dokonana w terminie do 14 dni po otrzymaniu poprawnie wystawionego rachunku/faktury.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający nie odpowiada za koszty poniesione przez Wykonawcę w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty.
5. Wynagrodzenie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej" realizowanego w ramach Poddziałanie 7.3.2. Ekonomia społeczna - projekty konkursowe Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.
6. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia innych działań wynikających z wymogów realizacji usług na rzecz projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w tym w szczególności: umożliwienie Zamawiającemu i innym upoważnionym instytucjom wglądu do dokumentów związanych z realizacją usługi w ramach projektu, w tym dokumentów finansowych.
7. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert.
8. Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych.
9. W przypadku zaangażowania Wykonawcy w realizację zadań w ramach innych projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych Wykonawcy i innych podmiotów, bądź zawarcia więcej niż jednej umowy cywilno-prawnej w ramach niniejszego projektu, Wykonawca musi posiadać możliwości prawidłowej i efektywnej realizacji wszystkich zadań powierzonych w ramach zleconej usługi. Łączne zaangażowanie zawodowe tej osoby w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, w tym środków własnych beneficjenta i innych podmiotów, nie przekracza 276 godzin miesięcznie.
10. Limit zaangażowania zawodowego, o którym mowa w pkt 9, dotyczy wszystkich form zaangażowania zawodowego, w szczególności:
a) w przypadku stosunku pracy – uwzględnia liczbę dni roboczych w danym miesiącu wynikających ze stosunku pracy, przy czym do limitu wlicza się czas nieobecności pracownika związanej ze zwolnieniami lekarskimi i urlopem wypoczynkowym, a nie wlicza się czasu nieobecności pracownika związanej z urlopem bezpłatnym,
b) w przypadku stosunku cywilnoprawnego, samozatrudnienia oraz innych form zaangażowania – uwzględnia czas faktycznie przepracowany, w tym czas zaangażowania w ramach własnej działalności gospodarczej poza projektami (o ile dotyczy),
c) wykonanie zadań przez Wykonawcę jest potwierdzone protokołem sporządzonym przez tę osobę, wskazującym prawidłowe wykonanie zadań, liczbę oraz ewidencję godzin w danym miesiącu kalendarzowym poświęconych na wykonanie zadań w projekcie.
11. W przypadku zatrudnienia w innych projektach finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności wykonawca będzie składać godzinową ewidencję czasu pracy w ramach wszystkich projektów.
12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany wymagań odnośnie kwalifikowalności wynagrodzenia Wykonawcy, które mogą ulec zmianie i muszą być zgodne ze statusem prawnym na dzień podpisania z nimi umów.
13. Wykonawca nie może być osobą zatrudnioną w instytucjach uczestniczących w realizacji WRPO, tj. Instytucji Zarządzającej, chyba że nie zachodzi konflikt interesów ani podwójne finansowanie (co zostanie ocenione przez Zamawiającego).
14. Złożenie oferty jest jednoznaczne z zaakceptowaniem powyższych zasad.

Warunki zmiany umowy

Z uwagi na fakt, że niniejsze Zapytanie ofertowe zostało opublikowane przed otrzymaniem środków wynikających z umowy o dofinansowanie na realizację usług Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany warunków umowy.

Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy

1. Ofertę należy sporządzić w języku polskim na formularzu nr 1 stanowiącym załącznik do zapytania.
2. Oferta musi zawierać:
• Dane oferenta
• Proponowaną kwotę do poniesienia przez zamawiającego za wykonanie usługi
• Podpis oferenta
• Aktualne i podpisane CV wraz ze szczegółowym opisem doświadczenia potencjalnego Wykonawcy usługi
• Kserokopie dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje
• Kserokopie dokumentów poświadczających posiadane doświadczenie zawodowe.

Zamówienia uzupełniające

Zgodnie z pkt 15 Rozdziału 6.5.3 Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020 Zamawiający dopuszcza możliwość udzielania Wykonawcy wyłonionemu w niniejszym postępowaniu zamówień uzupełniających, w wysokości nie przekraczającej 50% wartości zamówienia określonego w zawartej z Wykonawca umowie o ile zamówienia te będą zgodne z podstawowym przedmiotem zamówienia. W takim wypadku nie będzie konieczne ponowne stosowanie zasady konkurencyjności.

Ocena oferty

Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji

Kryteria oceny
Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.
Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:
Cena brutto *: Znaczenie procentowe kryterium - 50 %; Maksymalna liczba punktów, jakie może otrzymać oferta - 50 pkt
Doświadczenie: Znaczenie procentowe kryterium - 50 %; Maksymalna liczba punktów, jakie może otrzymać oferta - 50 pkt
*Cena brutto to cena jaką Zamawiający będzie zobowiązany ponieść w związku z realizacja niniejszej usługi.
Opis sposobu przyznawania punktacji
Cena
Punkty za kryterium „cena” zostaną obliczone wg następującego wzoru: liczba punktów = (Cmin/Cof) x 100 punktów, gdzie Cmin – najniższa cena spośród ofert, a Cof – cena podana w ofercie.
Doświadczenie
Punkty za kryterium „doświadczenie” zostaną obliczone na podstawie liczby lat doświadczenia w świadczeniu usług będących przedmiotem niniejszego zapytania tj. 5 pkt. za każdy rok doświadczenia powyżej wymaganego minimum, maksymalnie 50 pkt.

Wykluczenia

Z możliwości składania ofert wyklucza się Oferentów, którzy:
Są podmiotem powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Zamawiający - Beneficjent

Nazwa

FUNDACJA POMOCY WZAJEMNEJ BARKA

Adres

św. Wincentego 6/9

61-003 Poznań

wielkopolskie , Poznań

Numer telefonu

695338999

Fax

616682416

NIP

7821146599

Tytuł projektu

Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej

Numer projektu

RPWP.07.03.02-30-0001/15-00

Informacja o wybranym wykonawcy

Rozstrzygnięte

Nazwa i adres, data wpłynięcia oferty oraz jej cena

Brak podanej nazwy i adresu
Liczba wyświetleń: 992