Termin składania ofert
Numer ogłoszenia
Status ogłoszenia
Zakończone
Miejsce i sposób składania ofert
Oferta może zostać dostarczona: za pośrednictwem poczty na adres firmowy, pocztą elektroniczną lub osobiście w siedzibie firmy.
Miejsce realizacji: Lublin
Szczegółowe wymagania technologiczne i opis technologii znajdują się w siedzibie firmy.
Osobą odpowiedzialną do kontaktów jest: dr Wojciech Kurowski
Tel.: 506 521 182
E-mail: wwwkurowski@gmail.com
Adres e-mail, na który należy wysłać ofertę
wwwkurowski@gmail.com
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia
Wojciech Kurowski
Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia
506 521 182
Skrócony opis przedmiotu zamówienia
W ramach realizowanego Projektu, Zamawiający zleci wyłonionemu Wykonawcy wykonanie prac polegających na opracowaniu algorytmów scoringowych służących ewaluacji ryzyka związanego z selekcją najemców nieruchomości. W ramach prac badawczo-rozwojowych ma powstać algorytm scoringowy umożliwiający łatwą i szybką weryfikację wiarygodności i sytuacji ekonomicznej najemców za pomocą danych z bankowości internetowej. Celem realizacji projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz poziomu zaufania pomiędzy stronami kontraktu poprzez automatyzację procesu oceny na podstawie danych bankowych.
Kategoria ogłoszenia
Usługi
Podkategoria ogłoszenia
Usługi badawcze
Miejsce realizacji zamówienia
Województwo:
lubelskie
Powiat:
Lublin
Miejscowość:
Lublin
Cel zamówienia
Celem zamówienia jest wybór jednostki naukowej, której zlecone zostanie wykonanie usługi w ramach poddziałania 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP, polegającej na opracowaniu algorytmów scoringowych mających na celu ewaluacja ryzyka związanego z selekcją najemców nieruchomości.
Przedmiot zamówienia
W ramach realizowanego Projektu, Zamawiający zleci wyłonionemu Wykonawcy wykonanie prac polegających na opracowaniu algorytmów scoringowych mających na celu ewaluacja ryzyka związanego z selekcją najemców nieruchomości. W ramach prac badawczo-rozwojowych ma powstać algorytm scoringowy umożliwiający łatwą i szybką weryfikację wiarygodności i sytuacji ekonomicznej najemców za pomocą danych z bankowości internetowej. Celem realizacji projektu jest znaczące ulepszenie usług świadczonych przez Zamawiającego poprzez wykorzystanie integracji danych i informacji o klientach z jednego lub wielu jego kont bankowych, w celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz poziomu zaufania pomiędzy stronami kontraktu. Powyższa automatyzacja procesu oceny najemcy, otworzy na rynku wynajmu nieruchomości nowe możliwości w zakresie digitalizacji i personalizacji świadczonych usług.
Zakres projektu obejmuje szereg prac o charakterze badawczo-rozwojowym, które zostaną zlecone jednostce naukowej, w tym:
1. Analiza wymaganych czynników w celu przeprowadzenia weryfikacji sytuacji ekonomicznej najemców z udziałem użytkowników końcowych.
2. Opracowanie zmiennych i danych zasilających algorytm.
3. Opracowanie algorytmu scoringu.
4. Implementacja wypracowanego rozwiązania do istniejącego systemu Zamawiającego.
5. Testy w systemie z udziałem użytkowników końcowych.
6. Optymalizacja i wprowadzanie poprawek na bazie testów.
Obligatoryjnym elementem przedmiotu zamówienia jest włączenie użytkowników końcowych w proces tworzenia nowego lub znacząco ulepszonego produktu (wyrobu, usługi) projektu wzorniczego lub technologii - proponowany opis włączenia należy wskazać w składanej ofercie.
W celu realizacji zlecenia proponowany zakres zadań i ich liczba może zostać zmieniona w uzasadnionych przypadkach przez oferenta.
Zgodnie z załączonym formularzem ofertowym, w składanej ofercie należy przedstawić szczegółową specyfikację kosztów oraz uzasadnienie ich wysokości.
Kod CPV
73100000-3
Nazwa kodu CPV
Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
Harmonogram realizacji zamówienia
Maksymalny termin wykonania przedmiotu zamówienia to 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Załączniki
Pytania i wyjaśnienia
Brak pytań i wyjaśnień
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności
1. Oferenci składający swoją ofertę w ramach niniejszego postępowania muszą spełniać następujące wymagania obligatoryjne (kryteria dostępu):
a) jednostki naukowe posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:
1) „organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę”, określone w art. 2 pkt 83 rozporządzenia KE (UE) nr 651/2014 uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu
posiadające przyznaną kategorię naukową A+, A albo B na podstawie decyzji, o których mowa w art. 322 ust. 7 Ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2018 poz. 1669 z późn. zm.);
lub
2) spółki celowe uczelni, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce lub spółki celowe jednostki naukowej; lub
3) centra transferu technologii uczelni, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce; lub
4) przedsiębiorcy posiadający status centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 141, z późn. zm.); lub
5) akredytowane laboratoria (posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji) lub notyfikowane laboratoria przez podmioty, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 2019 r. poz. 155); lub
6) Sieć Badawcza Łukasiewicz, o której mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz (Dz.U. z 2019 r., poz. 534).
b) dysponują zasobami oraz osobami pozwalającymi na wykonania zamówienia;
c) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej należyte wykonanie zamówienia;
d) nie są powiązani kapitałowo lub osobowo z Zamawiającym. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się powiązania między wnioskodawcą lub członkami organów wnioskodawcy, a wykonawcą lub członkami organów wykonawcy, polegające na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności w wyborze wykonawcy, w szczególności pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
2. Niespełnienie wymagań wskazanych w pkt. 1 skutkować będzie odrzuceniem oferty.
Lista dokumentów/oświadczeń wymaganych od Wykonawcy
Wymagane złożenie oferty na formularzu ofertowym załączonym do niniejszego zapytania.
Kryteria oceny i opis sposobu przyznawania punktacji
Ocena ofert zostanie dokonana na podstawie kryteriów formalnych oraz punktowych.
Kryteria formalne:
1. Zgodność oferty z zapytaniem ofertowym – na podstawie opisu przedmiotu zamówienia wskazanego w punkcie 2 dokumentu "Zapytanie ofertowe"
2. Kompletność oferty – oferta musi zostać złożona na formularzu ofertowym, który stanowi załącznik nr 1 do niniejszego zapytania oraz zawierać oświadczenie stanowiące załącznik do niniejszego zapytania
3. Złożenie oferty w formie i terminie określonym w zapytaniu ofertowym
Ocena formalna będzie oceną zerojedynkową. Wszystkie kryteria formalne muszą zostać spełnione. Oferty, które nie będą spełniały jakiegokolwiek kryterium formalnego zostaną odrzucone.
Kryteria punktowe:
- koszt usługi - 70%
- termin całkowity dostarczenia usługi - 30%.
Sposób obliczenia wartości punktowej kryteriów:
Cena (C) wyliczana będzie wg wzoru:
C = Cmin/Cbad. x 70% *100 pkt
gdzie:
Cmin – cena (netto) najniższa wśród oferowanych za przedmiot zamówienia
Cbad – cena (netto) badanej oferty
Kryterium – termin wykonania zamówienia (WZ) wyliczane w miesiącach będą następująco:
Każda oferta będzie oceniana w kryterium (WZ) według wzoru.:
WZ = WZmin./ WZbad x 30% * 100 pkt
gdzie:
WZmin – termin wykonania zamówienia minimalny (w miesiącach)
WZbad - termin wykonania badanej oferty(w miesiącach)
Ocenę końcową każdej z ofert stanowić będzie suma punktów uzyskanych w przyjętych kryteriach oceny ofert według formuły:
O = C + WZ
gdzie:
O – ocena końcowa każdej oferty
C – ilość punktów uzyskanych przez badaną ofertę w kryterium „cena”
WZ - ilość punktów uzyskanych przez badaną ofertę w kryterium ,,warunki jakościowe”
Jeśli cena w ofercie będzie wyrażona w innej walucie niż złoty polski zostanie ona przeliczona na PLN przy zastosowaniu kursu średniego NBP waluty, obowiązującego w ostatnim dniu składania ofert. Cena oferty musi uwzględniać wszystkie zobowiązania i obejmować wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem zamówienia.
Wykluczenia
Z udziału w postępowaniu wykluczeni zostaną Oferenci powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się powiązania między wnioskodawcą lub członkami organów wnioskodawcy, a wykonawcą lub członkami organów wykonawcy, polegające na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności w wyborze wykonawcy, w szczególności pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Nazwa
ZAX Technology sp. z o.o.
Adres
20-406 Lublin
lubelskie
,
Lublin
Numer telefonu
506 521 182
NIP
9462688567
Numer naboru
POIR.02.03.02-IP.03-00-001/19